Červen 2015

Krátké zprávičky, zpět z TOPFESTU

29. června 2015 v 20:05 | K.W. |  O životě
Topfest 2015 už je celý za námi. Byl opět napěchovaný hudbou, jídlem a nespočným množstvím pozitivně naladěných lidí. A tudíž jsem se i pookřálá vrátila já. Po osobním setkání s mojí a přítelovo oblíbenou skupinou Hollywood Undead jsme ještě dnes vzrušení a stále se z toho nemůžeme tak nějak vzpamatovat. Byl to obrovský zážitek nejen co se týká hudby, ale také gastronomie nebo módy - mohla bych hodiny jen tak sedět v trávě a pozorovat festivalové outfity (vytahaná trička, roztrhané džíny, slunčení brýle a klobouky... víte o čem mluvím). Taky bych vydržela hodiny sedět v trávě a poslouchat známý i neznámý kapely všeho druhu, jen se nechala unášet živou hudbou a nemyslela absolutně na nic. Prostě vánek a pozitivní myšlenky proudící mou hlavou. Pivko v ruce. Tančící lidi kolem mě. S přítelem v obětí...(Funny Man - člen HU s přítelkyní)Navštěvujte festivaly co to jen jde... bavte se a vždycky si alespoň dva dny v týdnu řekněte: "dnes nebudu myslet na nic negativního, ale jen si užívat mládí a každičkého volného času, co mám...."

Balím na TOPFEST

24. června 2015 v 16:06 | K.W. |  O životě
JEDEME NA TOPFEST 2015!!!!

Právě v mém pokoji převládá velký chaos. Věci mám na zemi, na stole, na posteli, přehrabuji se mezi nima, žehlím, uklízím a hlavně, BALÍM!! Zítra totiž vyrážíme s přítelem na "Topfest" - tedy největší hudební festival na Slovensku. A proč právě tam? Proč jsme si nevybrali nějaký v Česku? Za prvé, milujeme Slovensko, za druhé, chtěli jsme přeci jen vyrazit někam za hranice a nakonec, oblíbili jsme si to tam loni, když Topfest navštívili Thirty Seconds To Mars. Je to tam opravdu skvělý, všem doporučuji. Tento článek ale bude o tom, co si sebou na festival beru. Je mi jasný, že vám návody na to, co si sebou zabalit, dávat nemusím, nicméně vás chci trošku inspirovat, podělit se s mými tipy.

Co na sebe?

Pokud bych měla začít od zhora, určitě musím zmínit klobouk, kerý jsem si pořídila už na jaře a několik měsíců se už těším až ho konečně vytáhnu. Zatím jsem si ho netroufla vzít nikam do společnosti, tak na topfestu odstartuji jeho éru. Mít tam klobouk má mnoho výhod - skvělý doplněk, ochrana před sluníčkem a navíc pod něj můžete zakrýt trošku mastnější kořínky vlasů. Přeci jen, známe se, na fesťácích nejsme nonstop čistí a vyšperkovaní. A to na tom mám strašně ráda. Tu svobodu, dělat si co chci, nosit si co chci, mít jakejkoliv rozcuch na hlavě a mezi těma bláznama tam prostě zapadnu. :D Dále si balím svou oblíbenou tmavěmodru maxisukni, která je od pasu až na zem. Něco si do ní nedbale zastrkám, na hlavu hodím klobouk a jde se! Nemůžu se dočkat. Potom si beru denimovou bundu - opět svojí mocmoc oblíbenou z Manga - tmavěmodrou, která je podle mě na festival jako dělaná. Pod ní opět jen nějaké šaty, sandálky... Nakonec bych asi chtěla zmínit pohodlnou obuv. Beru si svoje (do třetice) oblíbené :D Vansky, který nosím prakticky pořád a potom gladiátorky.

Kosmetika a jiné carapetičky

Co se týká vlasů, beru si sebou suchý šampon od ToniandGuy, který opravdu pomáhá a udělá mi s vlasama něco neuvěřitelnýho. :D Po nastříkání a následném vyčesání mám okamžitě objem vlasů, žádné stopy po mastnotě, vlasy mi krásně voní. No prostě jsem unešená. Navíc jsem si pořídila od té samé značky i takový sprej na upravování vlasů - aby jste si díky němu ručně vytvarovali přírodní vlasy - takové ty mírně stočené, ledabylé, no prostě přesně na festival! Oba spreje jsem koupila v malém cestovním balení - tudíž je to i velmi praktické.


Na obličej mi sebou nesmí chybět můj oblíbený krém od Clinique, který mi nádherně zmatňuje obličej, dále termální vodu od Avene - kterou si na sebe kamkoliv nastříkáte a dokonale vás osvěží, navíc po ní máte jemnou pokožku a potom podobnou hydratační vodu od Skin79. Na závěr nesmím zapomenout micelární vodu od Lirene, bez který bych se neobešla. (Co se týká líčení, na festáku sázím na BB krém a řasenku, stejně by vše ostatní slezlo, nebo by se to změnilo v něco nepřirozeného a nehezkého).

Když potom zamířím na další potřebné věci na tělo, balím si deodorant, minipastu na zuby, chilly gel, kapky do očí kvůli alergii, olej na opalování od Nivey a na závěr repelent ve spreji, který jsem zvyklá vždy při stanování nastříkat kolem stanu a je zaručený, že se nám tam přes noc neobjeví žádný klíště ani komár.

Ostatní

Když opomenu stan, spacáky, vody, kartáčky a podobný věci, balím si ssebou taky můj nový Olympus Pen E-PL7 s kterým budu vše dokumentovat a vkládat fotky na instagram, tak mě tam rozhodně sledujte :) ZDE


No a já už jdu konečně dobalit a vyspat se (do práce vstávám ve čtvrt na 6 každý den, tudíž potřebuju nabrat energii). A zítra ráno už vyjíždíme směr Třeboň - kde je Dékáčko, ve kterém tradičně s přítelem zahajujeme dovolenky :) a potom už pofrčíme směr Vídeň (rádi jezdíme na Slovensko přes Rakousko, ta cesta nás moc baví), zastavíme se v jednom kempu u Bratislavy, kde přespíme ve stanu a odpočineme si, no a v pátek dopoledne už vyrazíme z Bratislavy do Piešťan, kde si na letišti postavíme stan a vrhneme se do centra festivalového dění!! A já se asi už ani nedočkám...

ach jak já miluju festivaly - a hlavně tenhle na Slovensku, kterej je plnej halušek... :D


Děti. Jaký si je vychováš, takový je máš

11. června 2015 v 20:52 | K.W. |  Mým Srdcem

Děti - to je jedna moje velká slabost. A dnes se mi to, že mám hned lepší náladu v jejich blízkosti, opět potvrdilo. Jela jsem metrem na přijímačky a přímo naproti mně si sedl malej asi 4 letej klouček, proti němu si dřepl tatínek. Už to, jak se k němu skrčil vypadalo hrozně sympaticky... ono když koukáte na dítě se srovnatelnou velikostí - né zvrchu - je takové si myslím pro něj kamarádštější a příjemnější. No a klouček byl zrovna v tom věku, kdy každá jeho druhá věta začínala slovem "proč". Dovedete si to představit. Jenže tenhle klouček měl k tomu ještě obrovské oči, skrz které nešlo v tu chvíli vidět nic jinýho než upřímná radost, chuť do života a zvědavost. A to mám na dětech nejradši.

Každý dítě nění stejný. Nejsem toho názoru, že úplně všechny děti jsou roztomilé a krásné, jen je nějaké míň a nějaký víc. Nebo možná hraje velkou roli to, jak je to dítě vychovaný, to potom nemusí být nejkrásnější, ale svým způsobem mě stejně fascinuje. Tenhle klouček byl nádherný, roztomilý a ještě k tomu slušeně vychovaný a to mi vnuklo takovou radost a naději, že takové děti ještě stále existují. Nekřičel, jen se zvědavě ptal. Nikoho kolem nekopal, netahal tátu s brekem za nohavici, nelezl po zemi. Jen slušně seděl na sedačce a povídal si s tatínkem z očí do očí. Pořád se navíc smál a my kolem taky.

Jestli nemáte rádi děti a příjdou vám odpudivé, zlé atakdále, vždycky se obraťte na jeho rodiče a řekněte si, že to vlastně není dítě, co vám vadí, ale to, jak ho rodiče vychovali. Proto nechápu argumenty typu: "nikdy si nepořídím dítě, děsím se jich, řvou, dělaj si co chtějí, jsou sobečtí,...". Jaký si ho totiž uděláte a vychováte, takový ho máte. A když budete například někde venku sedět na dece a nějaké dítě za vámi do vás začne kopat a nepřestane, vždycky se ožeňte za tím rodičem, protože je to jen jeho vina, že to tomu dítěti dovolí... a že ho vychovává k tomu "dělej si co chceš, hlavně aby byl klid" apodobně.

To jen něco málo k zamyšlení, protože poslední dobou hodně přemýšlím o dětech (ne, nejsem těhotná ani se o to ještě nepokoušíme). Přemýšlím o nich spíš ohledně toho, že kdyby se náhodou někdy stalo, že bych děti nemohla mít, určitě bych nějak zařídila, abych s nimi byla v kontaktu, ať už v jakýmkoliv. Zbožňuju je a jejich upřímnost a chuť do života do mě okamžitě kopírují. Hned je mi potom líp. Tak jako dnes, kdy jsem se usmívala na toho blond kloučka. A on alespoň na chvíli zlepšil náladu pár lidem v metru.

Mé stravování při cvičení (Snídaně a svačiny)

3. června 2015 v 20:50 | K.W. |  Strava
Ahoj moji milí. Dnes jsem dostala ohromnou chuť na psaní. A jelikož se mi nahromadila spousta fotek z mého jídelníčku a hodně jste se mě ptali, co vlastně jím a jak se stravuju, když cvičím, rozhodla jsem se vám shrnout, čím se vlastně poslední dobou živím.

Veliká změna, která u mě nastala, je hlavně v tom, že se snažím jíst zdravé věci, vařit ze zdravých surovin, nesolit - namísto toho používat jiné koření, jíst hodně zeleniny a ovoce (každý den), pít hodně vody, detoxikačních čajů, jíst každé 3 hodiny malé porce, nepřejídat se. To jsou mé nejhlavnější zásady - co se týká stravy.

Aby článek nebyl příliš dlouhý, rozhodla jsem se ho rozdělit na pár částí. V tomto prvním článku vám ukážu, co snídám a svačím. V dalších potom obědy a večeře, abyste se měli na co těšit.

Pokud chcete vidět daleko víc fotek z mého jídelníčku, určitě se podívejte na můj instagram - klerwonder.

SNÍDANĚ

Snídani mám nejraději "naslano" - no, nejsem na stejné vlně s francouzi. Nejvíc pak oblibuji vajíčka na jakýkoliv způsob - nejčastěji ale na 5 minut ve vroucí vodě - s polorozteklým žloutkem - vajíčko poté rozkrojím a položím na nějaký zelený salát s polníčkem, s baby špenátem apodobně. Nebo si udělám volské oko, které položím na opeklý toust nebo chléb. Potom jsem si oblíbila špenát, který mám ráda jen tak samotný na talíři k čemukoliv. Když si chci dát radši sladkou snídani, zvolím nějaké ovoce, musli, ovesné vločky apodobně. Někdy si dám pouze banán, podle toho, jak moc jsem ráno hladová. Co se týká pečiva, vyhledávám a kupuji už jen tmavé pečivo na různé způsoby.


SVAČINA

Já jsem člověk, který by furt něco jedl. A proto mi vyhovuje takový ten zdravý režim - kdy se má jíst pravidelně každé 3 hodiny po malých porcích. Tímto způsobem krásně docílím toho, že jím prakticky pořád. :D No a jak mé svačiny vypadají? Většinou sáhnu po nějakém ovoci nebo zelenině, bebe sušenkách bílém jogurtu (můj nejoblíbenější jogurt úplně ze všech je i zároveň nejlevnější - bílý nesladký jogurt. Je to zvláštní, ale dala bych mu přednost před jakýmkoliv ovocným, čokoládovým, či úplně jiným jogurtem). Do svačin bych ráda zahrnula i smoothies, které si ráda dělám, když jsem u přítele (my na to doma zatím nemáme nářadíčko). Hrozně mám ráda, když prostě jen hodím do mixeru ovoce, které mám po ruce a je z toho nadýchaný, pestrý a hlavně zdravý smoothie. Nejlepší je, jak máte kontrolu nad tím, co vlastně pijete. A ta pěna! (Viz úplně poslední fotka)


A tímto kiwiananasovým smoothie končím první část stravovacího článku.

Zajímaly by vás podrobnosti? Co vše přidávám do smoothie, apodobně? Určitě mi napište do komentářů.

PS: Všechny fotky jsou focené mnou, tedy hlavně mým novým fotoaparátem Olympus Pen E-Pl7. A sním jde vše jedna radost. :)