Květen 2015

Skvělý doplněk na běhání!

18. května 2015 v 18:30 | K.W. |  Cvičební plány
Zdravím všechny! Dnes je zajímavý den. Nevím proč, ale myslela jsem si, že už od neděle bude ošklivo a mě nezbude nic jiného než být zalezlá doma. To se ale nestalo a já sedím na balkóně, usrkávám vodu s citrónem a nechávám se nabíjet energií a obrovským teplem. Mám se tak skvěle a to ještě ani netuším, co mi dnes příjde.


Ano, konečně ho mám doma. Speciální obal na mobil, který se dá přichytit na ruku. Určitě ho všichni znáte. Okamžitě jsem balík roztrhala, zasunula do obalu mobil a šla jsem běhat! Mám totiž svou oblíbenou aplikaci NIKE+ která počítá jak rychle běháte, jak dlouho běháte nebo kudy. K tomu ale potřebujete buď kapsičku v oblečení nebo právě tento obal. A jelikož se blíží léto a běháme co nejvíc odslečení, tenhle obalonáramek se bude skvěle hodit.

Tento je obyčejný né nějak extra značkový z ipouzdro.cz (toto není spolupráce, koupila jsem si ho sama - moc ráda tam nakupuju doplňky k mobilu a tabletu). Stál pár stovek, myslím něco kolem 300kč. Já vím, říkám vám tu jak je švihadlo levný, pouzdro levný, fitness oblečení levný (nakupuji hlavně v decathlonu), ale ono když se to sečte... to běhání a fitness není zas tak levný sport. Nicméně levnější než například kolo... s tím jsme asi s přítelem nadobro skončili. Stala se nám strašná věc (kola i s tou konstrukcí nám za jízdy sjela z auta, poškrábali auto a vše dopadlo tragicky...no comment) :(

Ale zpět k věci! Já jsem strašně ráda, že mě právě fitness a běhání začalo tak bavit, protože se cítím každým dnem líp a líp (a to jsem potřebovala jako sůl). Pouzdro je skvělé, dobře drží a má i kapsičku na klíč. Co se týče barvy, určitě seženete i neutrálnější, jen já si poslední dobou kupuji oblečení a doplňky k fitness a hlavně na běhání - barevné. Dělám to né moc z důvodu, že by se mi neonové a růžové křiklavé barvy nějak extra líbily, ale proto, že je to bezpečnější. Jakmile se rozhodnete jít běhat k večeru a setmí se, může vám to barevné oblečení zachránit život. Nebo stačí aby bylo trochu šero, jakmile běžíte kus po silnici, může to dopadnout katastrofou.

Takže za mě - hodně neonu, hodně růžové a křiklavě oranžové! :) Takže jsem si i pořídila větrovku která je rozdělená na neonovou horní část a pak takovou černobílou geometrickou spodní část. No mě auto určitě nezajede co myslíte. :D

Víc o mém sportovním oblečení vám chci určitě napsat podrobněji v dalším nějakém článku, mám pro vás totiž skvělé tipy nejen co se týče poměru kvalita/cena, ale také různé vychytávky.

Běhejme, hýbejme se a buďme šťastné! ! !

Nakupujme rozvážně ve slevách! Slevovekody.com

17. května 2015 v 16:42 | K.W.
Nyní by měly zbystřit ty z vás, které milují nakupování! Já si ale myslím, že alespoň kapka nákupních maniaček je v každé z vás, tudíž zbystřete všechny. :)

Nedávno jsem narazila na stránku slevovekody.com, a ihned mi padla do oka. Slevy mám ráda, protože zlevněná nová cena produktu je o hodně blíž ceně, kterou výrobek opravdu má. Když se projdete ve většinech klasických obchodech s módou, troufla bych si říct, že opravdu valná většina se prodává nad cenou. Kvalita oblečení by si často zasloužila ještě nižší cenu, než je cena po slevě. Nicméně alespon se tomu blíží.

Slevy ale nejsou pro každého. Někdo se prostě neudrží a čapne po všem, co má "slevu" za nálepku a potom doma truchlí, jak vyhodil peníze za věci, které přitom vůbec nepotřebuje. Ti, co ale vše pečlivě promýšlí, jsou hodni znát tuto skvělou stránku na slevy, která vám ušetří spoustu peněz.

Slevovekody. com je stránka, která vám každý den nabízí nové a nové slevy různých e-shopů. Navíc tam najdete i rozdělení jestli hledáte slevu nebo dopravdu zdarma. Znáte to, často si nějakou věc nekoupíte jen pro to, že platíte nepříjemné poštovné. Dále se můžete na stránce přihlásit a získávát poté pravidelný přehled o nových slevách. Pak už si jen prohlídnete slevy, vyberete si obchod, který vás zajímá a pak už jen přemýšlejte, jestli danou věc ve slevě opravdu potřebujete nebo si jí chcete koupit jen proto, že je ve slevě. To je podle mě moje rada nad zlato! Vždycky než nákup zaplatíte, zeptejte se sami sebe na tuhle otázku. Tak to dělám já.

Pokud ale víte dopředu, že byste slevám podlehly a byly právě ty, co si potom koupí věci, které nebudou používat, na stránku radši nechoďte. :D Je u toho opravdu třeba přemýšlet.

Pokud jste ze slovenska, můžete navštívit tuto stránku.

Poslední věc, kterou bych vám chtěla doporučit, je přímo odkaz na slevy značky answear. Najdete to zde. Na stránce jsou momentálně slevy až -70procent a doprava zdarma. A dále potom slevy na patro.cz.

Jaký máte vy názor na slevy? A umíte "dvakrát měřit, jednou řešit"? :)

Mé první dojmy z fotoaparátu Olympus Pen E-pl7

17. května 2015 v 15:56 | K.W. |  Názory

Všem přeji krásný den. Ráda bych se vám rychle podělila o mé první dojmy po tom, co jsem si pořídila fotoaparát Olympus Pen E-pl7. Můžu vám dopředu říct, že to bude samá chvála a pro toho z vás, kdo by chtěl objektivnější recenzi od někoho, kdo opravdu rozumí fotoaparátům a vyzná se v nich, zkuste najít jinou recenzi. Já vám dám takové mé lajcké stručné info! :)

Pro začátek, tento foták je takovým blogerským tipem pro pisálky a lidi, co fotí své kuchařské umění, recenze na různé produkty, módu apodobně. Přednost tohoto Olympusu vidím totiž v tom, že dokáže nádherně zvýraznit různé detaily, tedy ten můj s objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm..., ano.


Nejprve bych ale měla říct, že je to digitální, systémový fotoaparát s vyměnitelným objektivem, neboli těmto PEN Olympusům se taky říká "bezzrcadlová zrcadlovka". Jeho kvalita se totiž vyrovná samotným Nikon a Canon zrcadlovkám. A proto jeho další předností je právě ta vysoká kvalita - přes to lehoučký malý kompakt. Já vám ale víc takových těch technických věcí a parametrů o tomto Olympusu říct nemůžu, jsem jen obyčejná blogerka, která už dlouho toužila po tom fotit nádherné fotky. A ten sen se jí 6.5.2015 splnil.

Co bych dále chtěla zmínit je to, že má vysouvací LCD display, který se dá vyklápět směrem dolů, tudíž s ním můžete fotit samu sebe a vidíte se, nebo ho můžete vyklopit tak, abyste si při focení nemuseli lehat, když fotíte něco, co je nízko (obraz vidíte vyklopený a přizpůsobený)... Taky se mu říká skvělý pomocník pro selfie fotky, ale kvůli tomu jsem si ho úplně nepořizovala.

Abych nezapoměla, jeho další úžasná vlastnost je wifi, takže si můžu krásně přendavat fotky z Olympusu do mobilu a ipadu během chviličky a dokonce můžu fotit na dálku právě přes mobil - položím někam foták a odejdu kousek dál, potom mobilem mačkám spoušt až po tom, co na mobilu vidím, jestli se mi fotka líbí. Je to takový vtipný, jednou jsem se zasmála a říkám si, to je úplně foták dělaný pro forever alone lidi, a nebo pro ty, kteří nemají zrovna vedle sebe někoho, kdo by je hezky vyfotil.

Víc vám určitě sepíšu ještě někdy jindy a kdybyste se na něco chtěli zeptat, na co jsem zapoměla, určitě mi napište do komentářů.

Určitě se nejvíc těšíte na ukázku fotek, tak vám jich sem pár dám! Jsem opravdu nadšená...

Update po 2 týdnech běhu, skákání přes švihadlo a posilování

11. května 2015 v 13:57 | K.W. |  Cvičební plány
Zdravím všechny čtenářky! Dnes tu pro vás mám dvoutýdenní update po mém začátku s aktivním běháním, posilováním a hlavně - zaznamenáváním. Určitě i vy, tak jako já, máte rádi něco hmatatelného, jakýsi důkaz, záznam něčeho, co se doopravdy stalo. Nejlépe zaznamenané daty a časem, abyste měli přehled, za jakou dobu a při jaké době cvičení se dá vlastně hubnout.

Po mém prvním týdnu, kdy jsem cvičila každý den, přišel týden, kdy jsem pár dní vynechala kvůli dovolené. Nicméně švihadlo a běžecké boty jsem si vzala ssebou a taky jsem je řádně provětrala!

MÝCH 17 DNÍ

25.4. - 30 minut workout (z toho 20 minut skákání přes švihadlo a 10 minut posilování břicha, zadku, stehen)
26.4. - 25 minut jump rope - skákání přes švihadlo
27.4. - 30 minut jump rope - skákání přes švihadlo
28.4. - 20 minut workout (z toho 10 minut skákání a 10 minut posilování)
29.4. - 30 minut běh
30.4. - 30 minut běh
1.5. - 30 minut workout (20 minut běh, 10 minut posilování břicha, zadku, stehen)
2.5. - NIC
3.5. - 30 minut skákání přes švihadlo
4.5. - 30 minut běh plus posilování břicha, zadku, stehen
5.5. - NIC (Slovensko)
6.5. - 7km svižná procházka (Slovensko)
7.5. - 1h běh vedle Tater (těžší terén) (Slovensko)
8.5. - NIC (zmožená z předešlého běhu) :D (Slovensko)
9.5. - 15 minut intenzivního posilovacího okruhu břicha (Slovensko)
10.5. - 30 minut skákání přes švihadlo
11.5. - 45 minut workout (30 minut běh, 15 minut posilování břicha, zadku, stehen)
__________________________________________________________________________
Podtrženo sečteno, to máme celkem 17 dní, z toho 3 dny nicnedělání a 14 dní aktivního pohybu.
Jak můžete vidět, nedělala jsem nic světoborného a většinou můj workout nepřesáhl 30 minut. Nejčastěji jsem skákala přes švihadlo, to mě začalo navíc strašně bavit, takže skákám už s větší radostí a chutí (ono se říká, že musíte přejít nějakej základní práh a potom se přehoupnete a začne vás to bavit a neumíte si bez toho představit den). Posledních pár dní navíc skáču s aplikací od NIKE - running, která měří i indoorové běhání, takže skáču s touto aplikací, která mi potom naměří, kolik km jsem jakoby "uběhla přes švihadlo". Většinou "naskáču" tak kolem 5 km za těch 20-30 minut. I v tatrách jsem běhala s touto aplikací a spoustu běhů a fotek můžete vidět na mém instagramu, kde jsem poslední dobou stále aktivnější a hlavně! Už si to nemůžu nechat pro sebe :D Pořídila jsem si nový foťák Olympus PEN E-pl7, každým dnem mi příjde a budu (troufám si říct) fotit o mnoho lepší fotky!

(momentálně místo, kde jsem nejvíc aktivní, tudíž i tam se můžete dočkat nejrychlejších odpovědí na otázky :)

VÝSLEDKY PO TĚCHTO 17 DNECH?

Nejprve bych chtěla říct, že jsem se co se týče váhy moc nezměnila. Vážím tedy plus mínus pořád stejně. (Ale to bude určitě i tím, že jsem si na dovolené na Slovensku nemohla odpustit nějaké ty bryndzové halušky apodobně..:D) Jinak vím, že jakmile jím málo a hodně piju, moje váha rapidně klesá. To, co je ale mnohem důležitější než váha, je jak vypadám v zrcadle. Takže, suma sumárum, řeknu vám, že se mi zmenšilo bříško. Nebo bych měla spíš říct - břicho. :D To je totiž moje nejproblematičtější partie, tudíž ste si i mohli všimnout, že na ní nejvíc posiluju po cardiu. Můžu opravdu s čistým svědomím říct, že mi ubývá tuk na břiše. Dále se mi zpevnila kůže na zadku a stehnech - kůže vypadá taková plnější a podkožního tuku taky pomalounku drobátko ubývá. Moje tělo se sice nějak extra nezměnilo (myslím tím žádný extrémní rozdíl, jen malý), ale každopáně každým dnem jsem víc a víc spokojenější a těším se na další změny, protože když vydržím, vím, že za to budu odměněna.

STRAVA?

Hodně se mě ptáte na to, jestli mám nějaký speciální jídelníček. To bohužel nemám. Jím téměř všechno, jen přibližně poloviční porce oproti tomu, co jsem jedla dřív, jím více zeleniny a ovoce (každý den), víc piju vodu a úplně jsem omezila sladké nápoje, sušenky, čokolády, (občas si něco někde zobnu). Nepřejídám se! A to podle mě úplně bohatě stačí!

VÝHODA ŠVIHADLA A BĚHÁNÍ

Jak už jste určitě poznali, švihadlo je můj favorit. A v čem vidím jeho výhody? Tak nejprve, stojí pár stovek, takže šup do obchodu a zkuste začít. Dále ho můžete sebou nosit a vozit kamkoliv, je skladné a lehké, tudíž jsem si ho třeba já vzala i sebou na výlet na Slovensko. Skákání přes švihadlo není nějak extra fyzicky náročné a přesto hubete a spalujete! Klidně si můžete dát pomalé tempo a skákat nízko. Jakmile takhle vydržíte skákat dlouho, spalujete stejně efektivně, jako byste běželi rychle ale méně dlouho. Přitom zvyšuje fyzičku, a při skákání spalujete podkožní tuk celého těla, hlavně boky, nohy a ruce. Nejefektivnější doba skákání je minimálně 15 minut denně. A co se týká běhání, je to podobné. Můžete běhat prakticky kdekoliv a nic vás to nestojí - jen váš čas. :)

____________________________________________________________________________________
Více ale už v jiném článku... budu vám psát například o mém výběhu s výhledem na tatry, co jsme všechno navštívili na Slovensku, určitě přibude brzo i článek o novém fotoaparátu a hlavně, kler-wonder.blog.cz se bude stěhovat! Doménu už mám koupenou a brzy pojedu za někým, s kým společně navrhneme a vytvoříme doufám skvělý design stránky. Máte se na co těšit a já taky, už se nemůžu dočkat jak to vše bude vypadat a hlavně co na to řeknete vy, kvůli kterým to vše začínám budovat. :)

Doufám, že mě budete stále následovat...