Duben 2015

Hubnutí pouze za týden - překonejme se

28. dubna 2015 v 14:31 | K.W. |  Cvičební plány
Ráda bych se s vámi chtěla podělit o jeden můj hmatatelný zaznamenaný workout počin. Vím, že na mém blogu čtete hlavně fitness články, tudíž si myslím, že by vás tento článek mohl zajímat.

Od nového roku cvičím tak nějak kdy se mi zlíbí, nic nemá řád a pravidelnost, začala jsem cvičit, když jsem měla náladu, když jsem se potřebovala vybít nebo přijít na jiné myšlenky. Jenže od té doby, co jsem si pořídila ten super kikki-k diář a plánovač v jednom, začala jsem konečně dát na svoje vlastní rady a začala si zaznamenávat, kdy cvičím a jak dlouho. To, co cvičím, si tam nepíšu, protože momentálně už druhý měsíc cvičím stále dokola to samé a to skákání přes švihadlo plus posilování břicha, nohou a zadku. A tento týden jsem zjistila zajímavý objev!

Zvážila jsem se na začátku týdne,

potom jsem každý den cvičila 30 minut (přibližně 20 minut intenzivního skákání přes švihadlo a 10 minut posilování mých nejhorších partií), hlídala jsem si, co jím, nejedla jsem žádná nezdravě tučná jídla, nejedla jsem žádné slané nesmysly ani sladké, jedla jsem hromadu zeleniny a ovoce - pravidelně každý den jsem se musela nacpat vitamínama a hlavně, jedla jsem malinké porce. Opravdu jsem si prostě místo své normální porce na kterou jsem zvyklá dala poloviční. Jakmile jsem po hodině dostala znovu hlad, zajedla jsem ho banánem, mangem nebo jakýmkoliv ovocem či zeleninou a vše bylo ok. No a na závěr, pila jsem hodně vody a čaje a úplně jsem vypustila jakékoliv sladké "žíraviny" jak jim s oblibou říkám (a ty už vlastně omezuji tak půl roku). No a to je asi tak vše.


(Tento cvik cvičím na posilování zadních partií. Určitě ho znáte. Lehnete si na záda, zvednete kolena, a potom už jen zvedáte zadek nahoru a dolu jak je vidět na fotce)

A potom jsem se po 5 dnech opět zvážila a málem jsem radostí zbořila váhu. 3 kila jsem měla dole. A to byl prosím večer - doba, kdy já vždycky vážím víc než ráno. A podle mě to tak má každý z vás.

Takže suma sumárum, s nadšením líbám své drahé švihadlo a raduji se ze své slušně odvedené práce. Budu dál skákat každý den i kdyby jen 15 minut.

Navíc jsem zjistila, že mi to cvičení jde čím dál tím líp. Už se tolik nezadýchávám, lepší se mi fyzička! A to určitě ocením při letních výšlapech po kopcích ať už v Česku nebo ve Skotsku - kam se s největší pravděpodobností v létě chystáme! Taky dýl vydržím. Dřív jsem už po 5 minutách skákání byla od potu, dnes se mi kapka potu na obličeji objeví až tak po 10 minutách, někdy i dýl.

A radování se z pokroků? To je to nejlepší. Ať už jsou kakékoliv, pro někoho třeba bezvýznamné, pro mě obrovské!

A jaké jsou ty vaše pokroky? Určitě se mi pochlubte v komentářích. Jak vidíte, to veřejné chlubení je také celkem motivační.

Umění překonat se

Včera jsem s kamarádkou prošmejdila skoro celou Prahu. Když jsem se potom večer vrátila domů, skoro jsem necítila nohy. Jenže jsem se podívala do svého plánovače a v okýnku 27. dubna bylo prázdno. Žádný zaznamenaný workout. Že bych tam napsala "pobíhání po Praze?" říkám si... jenže výmluvy jsou v mém diáři zakázány. Takže popadnu švihadlo, převleču se, stoupnu si před zrcadlo (další věc, co mi pomáhá cvičit dál a dál i když nemůžu) a začnu skákat. Přesto, že mě hrozně bolely nohy, skákala jsem 15 minut a pak si dala posilování břicha. Po celém dni jsem měla nakonec skvělou náladu a byla jsem pyšná na to, že jsem překonala samu sebe a i večer po namáhavém dni jsem se dostala ke cvičení.

Tak to taky zkuste. Někdy, až příjdete zničené z práce... třeba vás to protáhne a udělá vám to lepší náladu. Uvidíte, že nakonec na sebe a na svět budete koukat mnohem pozitivněji. Já to tedy tak mám!

Tak hurá do dalšího pracování na sobě samé - protože to je jedna z nejdůležitějších věcí na světě!


Slet čarodějnic aneb. nové zboží v sekáči

23. dubna 2015 v 18:29 | K.W. |  Názory
Předem bych ráda všechny informovala, že nejsem odpůrce secondhandů. Nazývám se spíš odpůrcem některých lidí, kteří pomalu, ale jistě kazí můj relaxační lov za módními úlovky.

Bývaly časy, kdy jsem se na nové zboží v sekáči těšila celý týden. Když potom ten den D nastal, vykašlala jsem se na školu, hodila jsem do kabelky složenou látkovou tašku a vydala se s pár stovkama na obchůzku. Ten den bylo sice v obchodě víc lidí než jindy, nicméně se uličkama dalo chodit, člověk se mohl nadechnout a nevylezl ven z obchodu s oroseným obličejem. V mém "oblíbeném" sekáči je vždycky hromada věcí, skrz které se musíte prošmejdit až k těm dokonalým věcem (které tvoří tak 5% z té celé tuny hadrů) tak nejméně půl hodiny. Když už se vám to ale povede, vyjdete ven s frňákem nahoru, jak jste šikovný a jak jste si úctyhodně vyhrabali opravdu perfetkní kousky, který by vám každý mohl závidět.

Vždycky jsem ven odcházela s úsměvem a s takovým pocitem, jako kdybych něco vyhrála. Nebo jako bych našla na chodníku pětistovku. Prostě jsem se blaženě tetelila, doma si oblečení vyprala a hned den na to už jsem se v něm promenádovala. Ve škole mi holky to oblečení vždycky chválily. Bylo zajímavý pozorovat, jak mi nic moc nekomentovaly a zrovna, když jsem na sobě měla kousek ze sekáče, to za mnou kolikrát i přišly přes celou místnost a upřímně mi věc pochválily (tedy alespoň si to myslím).

Dnes se ale mají věci jinak. Sekáč jako takový se téměř nezměnil. Stále v něm můžu docílit toho zmíněného uspokojení, kdy si užívám svou výhru. Nicméně jak už můžete tušit, změnili se lidi, kteří tuhle hadrárnu navštěvují.

Někdy si tam připadám jako v místnosti, do které v určitou hodinu v určitý den (přesně v tu chvíli, kdy do obchodu vlezu já) někdo vhodí 20 obálek s důchody a následovně tam vpustí nepoměrný počet 50 důchodců. Dveře zaklapnou a nejde z místnosti vyjít dříve než za 2 hodiny.

....nebo jako magnet, kdy já jsem jeden pól a ty udejchaný dychtivý ženský - druhej. (Nedokážu pochopit, ne, opravdu to nikdy v životě nepochopím, jak může existovat člověk, který začne chmatat po oblečení, které si na věšáku zrovna prohlížím já. (U toho navíc vydává zvuky jako při porodu, kdy se tlačí skrz další utiskovanou dušičku stojící vedle mě.))

...nebo jako v uzavřeném dětském hřišti, kam vženou děti, kterým právě sebrali hračku, dudlík, zmrzlinu nebo klacek z ruky.

V neposlední řadě jako na místě, kam se slepicím právě hodilo zrní.

...

Nebo na sletu čarodějnic.

Zkrátka a dobře, lidi (ti, které tam potkávám, nebo vás potkává podobný člověk jako já) zamyslete se. Nechoďte nakupovat se třemi hyperaktivními dětmi, nesahejte na to, co už někdo vedle vás drží v ruce, chovejte se slušně.

A když bych na závěr měla promluvit k těm z vás, kteří někdy prožíváte to samé, a k sobě, řekla bych snad jen: změňme lokál. A nebo PEVNÝ NERVY!!!

Braun Face 810 recenze

7. dubna 2015 v 17:37 | K.W. |  Kosmetika
Jelikož jsem si asi před dvouma měsícema pořídila tento epilátor/čistič pleti od značky Braun, rozhodla jsem se, že vám o něm něco napíšu. Po těch dvou měsících už vám totiž dokážu říci, jak to funguje, jestli to vůbec funguje a hlavně, jak se má plet zlepšila.


Tento produkt je epilátorem, ale také čističem. Nejprve něco o epilátoru. Hned na začátek bych chtěla říct, že jsem si ho nekoupila kvůli epilátoru, ale čističi, proto jsem epilátor použila pouze jednou a to na vytrhávání chloupků kolem obočí. Vše fungovalo tak, jak má, hlavice je drobná, tudíž se s ní dostanete všude kam potřebujete, já jsem ale zvyklá na vytrhávání pouze pár chloupků pod obočím pinzetou, tudíž epilátor nevyužiji. Můžete ho ale použít například na drobné chloupky nad rty nebo mezi obočím.


Víc vám ale povím o čističi, protože ten jsem používala dva měsíce skoro každý den! V balení jsou 2 nástavce, tudíž můžete snadno měnit epilátor za čistič. Tento čistič je takový kulatý kartáček, který se po zapnutí začne otáčet a "rotuje" vám po kůži. Nejlepší je před tím na pokožku použít nějaký gel nebo peeling, já osobně používám jeden peelingový sprchový gel, protože čistič používám vždy, když jsem ve sprše. A to je prosím parádní výhoda - můžete si ho vzít do vany či sprchy. Pak už ho jednoduše zapnete a jezdíte s ním jemně po kůži. Zdůraznuji to, že musíte po tváři jezdit opravdu jemně a netlačit, protože já jsem při prvním použitím na kartáček tlačila a měla jsem potom asi dva dny zarudlou kůži pod očima a dokonce se mi tam udělaly strupy! :D Ale nebojte, to jsem opravdu tlačila, jakmile jsem potom začala čistit jemně, vše bylo tak, jak má být, nic nebolelo, kartáček čistí velmi jemně. Samotný nástavec na čištění pleti má v sobě také štětinky, které se dají měnit a po pár měsících byste si měli dokoupit nové štětinky.


V balení je navíc úplně perfektní zrcádko se světýlkem, kartáček na čištění epilátoru a vše je umístěné v super Braun taštičce. Cena je kolem 2000Kč.

Mohu ho doporučit?

Ano! Tím, že pravidelně tento kartáček používám, štětinky působí na plet tak, že znovu jakoby nastartují reprodukci buněk a tím pádem se vám pokožka začne lepšit a lepšit. Dokonce se mi rychleji hojí jizvičky po akné z puberty, a to rapidní rychlostí! Určite se mi i o trochu zlepšily černé tečky na nose a hlavně, můj obličej prostě celkově vypadá líp. Je jemnější.

PS: tato recenze není ničím ovlivněná, se značkou Braun nespolupracuji a tento čistič jsem si koupila sama na základě spousty kladných hodnocení na internetu. Takže toto je pouze doporučení pro ty z vás, kteří máte problémy s pletí a nic vám zatím nepomáhá. :) Tento nákup se vyplatí!