Jak se nezbláznit z monotónní práce/brigády?

8. března 2015 v 10:44 | K.W. |  Názory
Zdravím své čtenáře z nádherného slunečného nedělního rána. Mimo jiné, slunce je asi má rada na lék na všechny problémy, tudíž vlastně nemusíte číst dál, jen s lehkostí konečně obout jarní boty a nechat se jít rozpustit blahem na slunci.

Jenže kdo z vás má nebo měl nějakou jednotvárnou interiérovou práci ví, že by se často sbalil, vypadl ze dveří a na práci se vykašlal - a šel třeba právě jen ven na to sluníčko (kterýho nyní bude doufáme jen a je přibývat). Jenže to nemůže. Své práce si vážíme a proto musíme sedět na zadku a poslušně přikyvovat na nejrůznější nařízení.

Předem říkám, po těhlech radách nezačnete svou "nepříjemnou/nudnou/jednotvárnou" práci milovat. Ale možná vám to ty chvíle ulehčí a možná na tu práci začnete nahlížet z jiné stránky a úplně jinýma očima.


Proč tedy tu nudnou práci děláme?

Někdo by mohl říct: "když to toho člověka nebaví, tak at tu práci nedělá" (to by TŘEBA MOŽNÁ řekli lidi typu A- mám vše co si usmyslím, nekonečnou peněžní podporu od rodičů nebo partnera.... B- mám takový štěstí, že jsem se skrz své úžasné přátele dostala na svou vysněnou pozici.... nebo C-prostě nemám dost vyvinutou empatii na to se vcítit do lidí, co jsou úplně v jiné situaci, než já) Většinou se setkávám s lidma typu C.

No a potom jsme tu MY (záměrně používám první osobu množného čísla, protože i já pracuji v jednotvárném zaměstnání), ti, kteří patří pod dejme tomu skupinu D- potřebujeme peníze, rádi bychom měli lepší a zábavnější práci, ale vážíme si toho, že máme vůbec tu možnost, že nás někam vzali (do té nudné práce), tudíž tam poslušně chodíme, občas si zanadáváme, ale po výplatách se radujeme z nově nakoupených věcí.

Nebo jsme lidi patřící do skupiny E, kteří si vydělávají potřebné peníze u zaměstnavatele, pod kterým pracuje i maminka nebo tatínek nebo sourozenec.

A taky můžeme být lidi patřící do skupiny F, kteří trpí nesnesitelnou leností dívat se po lepších prací a zkrátka kývou na to, co jim zrovna vleze do cesty.

A co takhle skupina G, která je směsicí různých skupin nebo rovnou všech.

No a ty skupiny od D do G do té jednotvárné práce prostě chodí. Od této chvíle jsou všechny tyto skupiny považovány v tomto článku za jednu společnou skupinu H a už neřešíme, jaký je důvod toho, že tu nepříjemnou práci vykonávají.

Jak se tedy v té jednotvárné práci nezbláznit?

1. Rozdělte si svou pracovní dobu na menší časové úseky a postupně se těšte na konec toho malého úseku. Například já se v 6 ráno těším na 8 hodinu, kdy si uvařím kávu, sním nějaké ovoce nebo jogurt, dojdu si na záchod, kouknu se z okna jaké bude dnes počasí, popřemýšlím, co dnes po práci podniknu a s kafem se vrátím na pracoviště, kde se začínám těšit na 11 hodinu, kdy jdeme s přítelem na oběd, atd...

2. Pokud vám to práce umožnuje, poslouchejte hudbu. Já si vždy, když je ouzko, dám do uší svá Koss sluchátka a věnuji se hudbě, která mi hned zlepší náladu.

3. Plánujte. Myslete na pozitivní věci, tedy například - co si za výplatu pořídíte, kam pojedete v létě na dovolenou - dopodrbona naplánujte každý detail, co budete dělat po práci, vzpomínejte na nejrůznější zážitky ze včerejška nebo z dětství, věnujte se v hlavě vašim koníčkům - o čem napíšu na blog, na jaký film se budu dívat, kam vyrazím na výlet.... prostě to, že budete myslet na budoucnost vám pomůže odtrhnout se od reality a zabaví to vaše myšlenky.

4. Myslete na lidi, kteří práci nemohou najít, žijí z úplného minima a nemůžou si pořídit co chtějí, nemůžou cestovat, posedávat v restauracích apodobně. Říkejte si jakou máte výhodu a koukejte ji využít.

5. Takovou tu pásovou jednotvárnou práci můžete i využít k tomu, že vás nakopne se učit a dostat se na školy, které opravdu chcete, dokope vás k tomu, že takovou práci nechcete dělat do konce života, tudíž na sobě zamakáte co se týče studií. Tohohle využívám maximálně. Nechci takhle skončit, tudíž je to taková motivace k tomu se opravdu pilně učit.

Určitě různých odreagovávačů je více, ale toto je takových mých pár tipů, které byste mohli využít. Pokud vás ještě něco napadá, můžete se o to podělit s ostatními v komentářích a třeba se i můžete pochlubit, jaká skupina lidí ste? Od A do G? :D
 


Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 8. března 2015 v 12:17 | Reagovat

Ta fotka asi zrovna neilustruje monotónní práci :) si myslím :)

2 kler-wonder kler-wonder | 8. března 2015 v 12:53 | Reagovat

[1]: ilustruje jak se od ni vyblbnout:) treba doma nebo ve skole

3 Limeo Limeo | E-mail | Web | 8. března 2015 v 15:51 | Reagovat

Já chápu, že člověka nějaký obor při jeho studiu baví, a první rok třeba baví pořád, ale časem nás to stejně otupí a pro nás to bude jen zdroj peněz. Já mám již pár let vybráno, co chci studovat - žurnalistiku :-).
Ale jó, ta první rada je úžasná a zčásti ji využívám ve škole - těším se na druhou přestávku, až si zajdu do bufetu koupit sýrový rohlík a pokecám s Charliem /to je náš bufetman :D/ :D :D.
Super rady, určitě se budou hodit, a nejen v práci ;-).

4 Em Age Em Age | Web | 14. března 2015 v 15:02 | Reagovat

Přesně takhle podobně to dělám taky. Musím říct, že hlavně ten první bod pomáhá. :D

5 Em Age Em Age | Web | 14. března 2015 v 15:04 | Reagovat

[1]: Proč jsou všechny tvé komentáře takové negativní, kritizující? Z komentářů mi přijdeš jako hrozně namyšlený a povýšený člověk, který si myslí, že je nejlepší a nic a nikdo nemůže předčít jeho samotného. Zkus se trochu zamyslet...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama