Březen 2015

Milovnicí minimalismu aneb. kabelky ze ZOOT

14. března 2015 v 10:00 | K.W. |  Móda

Tak jako se vyvíjim a stárnu já, tak spolu se mnou i můj vkus. Kdybyste mě znali před pěti lety, musela by moje kabelka mít na sobě nějaké třpytky, flitry nebo nejrůznější aplikace. Zkrátka by musela zářit na všechny strany a byl by to nesnesitelný kýč. Nyní je mi 20 a má nová kabelka sice také září na všechny strany, nicméně kýč už to není, nemá na sobě žádné blbosti a řídí se pravidlem "v jednoduchosti je krása". Můj vkus se šíleně změnil. Dříve jsem se od hlavy až k patě oblékala do černé, nedávala jsem prostor žádným barvám a když už jo, byly příšerně a nevkusně zvolené, všude jsem musela mít nějakou mašličku, nápis, nebo se to muselo lesknout. Nic nebylo střídmé a nikdy jsem nedala na rady ostatních "tohle by si nosit neměla..." nebo "měla by sis začít pořizovat nějaké jednodušší nadčasové kousky". Měla jsem svou vlastní hlavu a nenechala si od nikoho poradit.

Nyní se oblékám úplně jinak. Černé kousky jsem úplně nevyřadila, dále je nosím jako takový podklad pro další kreace. Ale tentokrát se oblékám více minimalisticky a nebojím se barev. To znamená, že mé kusy oblečení jsou většinou v jedné barvě bez potisků, beze slov, skládám k sobě jednoduché džíny s bledými košilemi, jednoduchými tričkami a blůzkami, na to mám jen pár, ale kvalitních bund, bot a kabelek! Začala jsem se řídit tím, abych měla ve skříni méně věcí dražší a promyšlenější, kvalitnější, než kousky za pár šupů a mít jich plnou skřín. A to už mířím konečně k této OJJU kabelce ze ZOOTU. Protože do té jsem investovala větší obnos peněz a určitě jsem udělala dobře.


Je vyrobená ze syntetické kůže od Španělů, kde se prý klade důraz hlavně na kvalitu. A v tom jim dávám rozhodně za pravdu. Kabelka je úžasná, obrovská, prostorná, naskládám do ní kolikrát i věci, které mám pocit, že se nemohou vejít ani do mé cestovní tašky, drží krásný tvar a má překrásný odstín červené barvy. Je to taková ta mírně tmavší, ale pořád ta klasická červená, která se podle mého názoru musí líbit všem. Je velmi ženská i přesto, že o ní můj přítel mluví jako o "brašně na nářadí" (no znáte to, chlapy :D). Baví mě na ní ta jednoduchost, ale přesto na mě září, když jdu po ulici. Oživí mě a obzvláštní každý můj outfit i když je kolikrát nudný a nevýrazný. Zkrátka přirostla mi k srdci a mám jí u sebe skoro každý den.

Jediné, co bych na ní vytkla, je fakt, že je otevřená. Tudíž když jí položíte na zem, lidé nad vámi uvidí, co v ní máte. To se dá ale vyřešit - uprostřed je taška na zip, kam schováte své soukromé věci. Ostatní věci jako je flaška na pití nebo sešity a časopis už ostatní přeci vidět můžou. Nicméně tohle nemusí vyhovovat všem, to chápu.

Kabelku můžete stále pořídit na ZOOT zde, kde je v miniaturní slevě za 1899Kč. Já vím, je to trochu vyšší cena, ale do kabelky se podle mě vyplatí investovat. Já si to třeba kompenzuji tak, že základní topy, trička a svetry kupuji v sekáčích, no a potom mi logicky zbude na dražší kabelku. Tak se zamyslete, kupování dražších věcí není jen záležitost lidí, co jsou v balíku. Jen je třeba s nimi umět hospodařit. Znáte tu situaci, kdy hromadu peněz utratíte za spoustu malých kravin a potom se pozastavíte a řeknete si, co z toho vlastně mám? Takhle se vždycky při pohledu na dražší kabelku uklidníte tím, že vidíte a můžete si ohmatat vaše vydělané peníze. :)

No a v provedení je i v černé a hnědé barvě, pokud se bojíte této červené.

Pochval se za svůj workout a vyhraj!

13. března 2015 v 16:39 | K.W. |  Cvičební plány

Jelikož se můj minulý projekt celkem vydařil a vás to chválení tolik baví, rozhodla jsem se, že udělám projekt další a aby to nebylo stále to samé, rozhodla jsem se pochvalování redukovat na FITNESS! Hoodně mých čtenářek sleduje můj blog kvůli fitness, vím to, protože mi blog.cz každý den nabízí statistiku - jaké byly ten den nejčtenější články. A proto si myslím, že pokud pěkně cvičíte a zkrášlujete svá těla, určitě se máte za co pochválit.

Ti z vás, kdo neví, o čem můj předešlý projekt byl, jde o to, abyste si uvědomili, že jste ten den opravdu zamakali a že se máte za co pochválit - jen si to uvědomit. Pomůže to vašemu sebevědomí, možná vás to i nakopne. Své pochvaly si můžete zapisovat každý večer do nějakého bloku, diáře, nebo si to jen říci sami pro sebe v hlavě.

Tady se můžete inspirovat pochvalami od jiných čtenářek - také v nich byly pochvaly týkající se fitness - (minulý projekt).

Takže, zde pod tímto článkem v komentářích se pochvalte nějaký den za to, jak a co jste cvičili, kolik jste toho nacvičili nebo jak dlouho... jakou činností nebo zkrátka pochvalte se za něco, co jste ten den udělali týkajícího se FITNESS.

1. dubna projekt uzavřu a vyberu 1 z vás, který vyhraje symbolickou cenu. Tak hurá do toho, pochval není nikdy dost a

jsou ZDRAVÉ! :)

A abyste v tom nebyli sami, tak já začnu a štafetu tímto posílám dál...

Dnes se chválím za 500 přeskoků přes švihadlo, pěkně mi to rozproudilo krev v těle! :)


Plánování se značkou Kikki.K

13. března 2015 v 10:56 | K.W. |  Názory

My ženy jsme velice často blázni do všelijakých papírnických potřeb. Já například miluji papírnictví, už od malička se můj stůl plnil všemožnými bločky, fixami, propiskami a já kupovala stále další a další i přesto, že jsem je ani nevyužila. Bavilo mě je v obchodech vybírat, bavilo mne je doma mít - na koukání, na ohmat, možná jako dekoraci, občas jsem si sem tam něco někde čmárla. Ve škole jsem nikdy nehrála na kvantitu - jednoduché velké sešity, kam se vejde nejvíc učení. Vždy jsem musela mít ten nejlepší a nejtrendovější sešit, od zvířárek po kytičky. No a nyní jsem do těhlech carapetiček stále blázen a proto jsem se na první pohled zamilovala do Kikki-k diářů. A stala jsem se terčem instagramové propagace... ano, na tento planner jsem narazila právě na instagramu u jedné blogerky. Tak jsem se stala jednou z těch ovlivnitelných ovcí. A kdo se jí nikdy nestane? Nikdo. Jenže já jsem se po tom prvním pohledu zamilovala doopravdy a řekla jsem si, tento planner mi pomůže změnit můj život, mou prokrastinaci.


Tento planner jsem si pořídila hlavně kvůli tomu, že mám před sebou těžko splnitelný cíl. Na psychologii, kam se hlásím, se mimo jiné hlásí dalších 700 lidí - berou pouze kolem 40. No a tento planner by mi měl pomoct si uspořádat co a do kdy se naučit, jaké termíny jsou konečné, kdy mám přípravné kurzy,.. no a ne jen, co se učení týče. Zapisuji si do něj nápady na psaní článků na blog (v oddělitelné vámi si zvolené sekci - kterou si sami popíšete - jedna má se jmenuje tedy Blog), do sekce pochval si píšu večer po celém dni za co se můžu ten den pochválit (víte o čem mluvím viz můj projekt pochval se za tři věci). Další sekcí je kalendář, kam si označuji, kdy mám kde být, kdy vychází nová Elle, kdy jsou termíny našeho maloměštáckého bazénu, kolik hodin jsem ten den/měsíc pracovala, kolik jsem toho nacvičila a co jsem cvičila, jaké se budou konat akce...no prostě klasika. Planner je plný hromady papírů, které si můžete libovolně oddělit do různých sekcí, podle toho na co planner chcete používat. Stránky si můžete libovolně přehazovat a doplnovat pomocí odepínatelných kroužků, které papíry spojují. Planner je tudíž velmi univerzální a můžete ho používat několik let - stačí jen vyměnit kalendář za nový.


Navíc má takhle na první straně ihned po otevření praktickou kapsu na zip, kam si dávám navíc tužky a propisky, potom malé kapsičky na nějaké bločky, oddělováky apodobně. "Today" bloček byl součástí balení. Ty barevné oddělovače jsou mé vlastní. To samé kartičky s citáty, které jsem si koupila na stránce NEMRAVKA.CZ, kde mají mimo jiné i barevné lepící izolepy, všemožné samolepky, kartičky na různá témata a spousta dekoračních věciček na zdobení vašich diářů a scrapbooků..Já jsem si asi za 400kč pořídila snad 200 takovýchto kartiček, popsaných i nepopsaných, některé mají na sobě citáty, některé jsou TO DO kartičky, některé jsou popsané nápisy REMEMBER nebo NEVER FORGET apodobně. Některé jsou malé, další zas velké, které používám třeba jako oddělovače. Jedna z fix, kterou mám v držáku na psací potřeby, ta je z IKEA.


Balení obsahuje TODAY bloček, držák na psací potřeby, 3 stránky s různými nálepkami ke kalendáři (important, to do, top 5, ..) Dále je na zadní straně kapsička s dalším větším blokem na poznámky. Abych ohodnotila planner jako celek, nesmím zapomenout, že je z pravé kůže (to by mohlo někomu vadit), je strašně kvalitní, masivní, jeho stránky jsou ty nejjemnější papíry, jaké jsem kdy měla v ruce. Někdy se i přistihnu, jak papír mnu mezi prsty. Jeho barva je mint, ale tento samý diář už bohužel neseženete. Mají ale v nabídce spousta obdobných nebo i jiných barev a stylů. Na závěr by vás mohla zajímat cena. Bohužel není nijak příjemná, avšak pokud tak nějak máte přehled v prodeji těchto plannerů třeba od filofaxu nebo od jiných značek, kvalitní kožené diáře zkrátka jsou a budou vždycky o něco dražší. Tento stál v přepočtu na české peníze asi kolem 2200Kč. Na stránkách ale mají i 50% slevy. Kikki-k je švédská značka sídlící v Austrálii, tudíž ještě musíte připočítat poštovné asi 250kč.

A co můj závěrečný verdikt? Stojí to za to? Ano. Je opravdu velmi velmi kvalitní a ne jen, že vám udělá radost, ale také ho využijete naplno ne jen tento rok. :)

Jak se nezbláznit z monotónní práce/brigády?

8. března 2015 v 10:44 | K.W. |  Názory
Zdravím své čtenáře z nádherného slunečného nedělního rána. Mimo jiné, slunce je asi má rada na lék na všechny problémy, tudíž vlastně nemusíte číst dál, jen s lehkostí konečně obout jarní boty a nechat se jít rozpustit blahem na slunci.

Jenže kdo z vás má nebo měl nějakou jednotvárnou interiérovou práci ví, že by se často sbalil, vypadl ze dveří a na práci se vykašlal - a šel třeba právě jen ven na to sluníčko (kterýho nyní bude doufáme jen a je přibývat). Jenže to nemůže. Své práce si vážíme a proto musíme sedět na zadku a poslušně přikyvovat na nejrůznější nařízení.

Předem říkám, po těhlech radách nezačnete svou "nepříjemnou/nudnou/jednotvárnou" práci milovat. Ale možná vám to ty chvíle ulehčí a možná na tu práci začnete nahlížet z jiné stránky a úplně jinýma očima.


Proč tedy tu nudnou práci děláme?

Někdo by mohl říct: "když to toho člověka nebaví, tak at tu práci nedělá" (to by TŘEBA MOŽNÁ řekli lidi typu A- mám vše co si usmyslím, nekonečnou peněžní podporu od rodičů nebo partnera.... B- mám takový štěstí, že jsem se skrz své úžasné přátele dostala na svou vysněnou pozici.... nebo C-prostě nemám dost vyvinutou empatii na to se vcítit do lidí, co jsou úplně v jiné situaci, než já) Většinou se setkávám s lidma typu C.

No a potom jsme tu MY (záměrně používám první osobu množného čísla, protože i já pracuji v jednotvárném zaměstnání), ti, kteří patří pod dejme tomu skupinu D- potřebujeme peníze, rádi bychom měli lepší a zábavnější práci, ale vážíme si toho, že máme vůbec tu možnost, že nás někam vzali (do té nudné práce), tudíž tam poslušně chodíme, občas si zanadáváme, ale po výplatách se radujeme z nově nakoupených věcí.

Nebo jsme lidi patřící do skupiny E, kteří si vydělávají potřebné peníze u zaměstnavatele, pod kterým pracuje i maminka nebo tatínek nebo sourozenec.

A taky můžeme být lidi patřící do skupiny F, kteří trpí nesnesitelnou leností dívat se po lepších prací a zkrátka kývou na to, co jim zrovna vleze do cesty.

A co takhle skupina G, která je směsicí různých skupin nebo rovnou všech.

No a ty skupiny od D do G do té jednotvárné práce prostě chodí. Od této chvíle jsou všechny tyto skupiny považovány v tomto článku za jednu společnou skupinu H a už neřešíme, jaký je důvod toho, že tu nepříjemnou práci vykonávají.

Jak se tedy v té jednotvárné práci nezbláznit?

1. Rozdělte si svou pracovní dobu na menší časové úseky a postupně se těšte na konec toho malého úseku. Například já se v 6 ráno těším na 8 hodinu, kdy si uvařím kávu, sním nějaké ovoce nebo jogurt, dojdu si na záchod, kouknu se z okna jaké bude dnes počasí, popřemýšlím, co dnes po práci podniknu a s kafem se vrátím na pracoviště, kde se začínám těšit na 11 hodinu, kdy jdeme s přítelem na oběd, atd...

2. Pokud vám to práce umožnuje, poslouchejte hudbu. Já si vždy, když je ouzko, dám do uší svá Koss sluchátka a věnuji se hudbě, která mi hned zlepší náladu.

3. Plánujte. Myslete na pozitivní věci, tedy například - co si za výplatu pořídíte, kam pojedete v létě na dovolenou - dopodrbona naplánujte každý detail, co budete dělat po práci, vzpomínejte na nejrůznější zážitky ze včerejška nebo z dětství, věnujte se v hlavě vašim koníčkům - o čem napíšu na blog, na jaký film se budu dívat, kam vyrazím na výlet.... prostě to, že budete myslet na budoucnost vám pomůže odtrhnout se od reality a zabaví to vaše myšlenky.

4. Myslete na lidi, kteří práci nemohou najít, žijí z úplného minima a nemůžou si pořídit co chtějí, nemůžou cestovat, posedávat v restauracích apodobně. Říkejte si jakou máte výhodu a koukejte ji využít.

5. Takovou tu pásovou jednotvárnou práci můžete i využít k tomu, že vás nakopne se učit a dostat se na školy, které opravdu chcete, dokope vás k tomu, že takovou práci nechcete dělat do konce života, tudíž na sobě zamakáte co se týče studií. Tohohle využívám maximálně. Nechci takhle skončit, tudíž je to taková motivace k tomu se opravdu pilně učit.

Určitě různých odreagovávačů je více, ale toto je takových mých pár tipů, které byste mohli využít. Pokud vás ještě něco napadá, můžete se o to podělit s ostatními v komentářích a třeba se i můžete pochlubit, jaká skupina lidí ste? Od A do G? :D