Start it up!

8. ledna 2015 v 14:11 | K.W. |  Motivace
Nový rok 2015 by sice neměl být jediným okamžikem, který nás nakopne k něčemu novému, ale určitě k tomu povzbuzuje. A i mě donutil přemýšlet. Kolikrát jsem se od prvního ledna zastavila a říkala si, první rok v roce, k tomu se úplně hodí nějaký nový start, ten vývoj se totiž bude lépe měřit, v březnu si budu moci jasně říct, že už jsem ve třetím měsíci svého tréninkového plánu, až se budu sebejistě procházet v létě v plavkách, budu si moct říct, že k té postavě, se kterou jsem spokojená, stačilo přesně tolik a tolik dní. Vše se bude dát lépe vypočítat, sepsat... no a k motivaci to vlastně také slouží! Když máte jasně ohraničenou dobu od jakého data ste s něčím začali, vstoupili jste do jakéhosi režimu, do jakési neviditelné smlouvy s těmi tikajícími hodinami. Přesně vidíte, kolik dní jste na tom něčem zamakali a přesně se můžeze těšit na konkrétní dobu, kdy se vám sny vyplní. Takže já si začala zapisovat do jednoho určitého vyhraněného diáře, co jsem za ten daný den udělala, kolik jsem toho nacvičila, nebo jak jsem se ten den stravovala

a navíc...

Jedna osoba, co se zabývá psychologií, mi někdy v listopadu vnutkla úžasnou radu.

"Kup si nějaký pořádný diář a každý den večer si do daného dne zapiš 3 věci. 3 věci, za které se můžeš ten den pochválit. I kdyby to měly bejt jen maličkosti typu - dnes jsem uvařila skvělý oběd nebo zůstala jsem klidná po strašném chování té hrozné ženské u nás na poště... - zkrátka donuti se ty 3 věci opravdu napsat!"

Neumím to vysvětlit tak jako ona, neřeknu vám přesně jakto, že to je pro nás dobré, si takovéto věci zaznamenávat. Ale měla pravdu. Od ledna si to píšu a ne jen, že vám to tak nějak zlepší náladu, ale nad danými věci se pousmějete a pomohou vám si hlouběji uvědomit, že jste vlastně prožili fajn nebo dokonce skvělý den a budete se těšit, co vám přinese ten další. Zkuste to.

Pište si do něj úkoly. Protože co je psáno, to je dáno a jakmile se k něčemu upíšete, už vás to bude furt nakopávat k tomu to udělat. Věřte mi... nic mě k mému vodnímu očistci nemotivuje víc, než když to někam napíšu a ono to tam čeká na červené odškrtnutí "splněno". A co že je to ten můj vodní očistec?


Řekla jsem si, že od 8. ledna do 11. ledna budu pít téměř jenom čistou neperlivou vodu. Nic víc pít, a také nic víc JÍST. Já vím já vím, nejedení není zdravé, ale jakmile se provede krátkodobě, nemělo by tělu ublížit. Chci se zkrátka pročistit. Můj rok 2014 byl hrozně přejídací. Spoustu jídla jsem tak moc hltala, až mi nyní nechutná. Byla jsem děsný žrout. Přítel mi úžasně vařil a nedokázala jsem nechat na talíři nějaký zbytek. Ale tomu už je konec. Od téhle čtyřdenní očistě si slibuji lepší pocit ze sebe sama, vyplavené škodliviny, novou chut k jídlu, lepší vzhled pokožky, možná i méně vyboulené bříško. Kdybych měla opravdu nějaký ksmrtihlad tak si dám nějaké to ovoce nebo zeleninu, ale opravdu jinak nic jíst nebudu. (Ono se mi to snadno říká, když je nyní první den, já vím, ale ozvu se vám, jak jsem ty 4 dny zvládla)

CO VŠE MĚ MOTIVUJE?

Jestli se závěrem chcete inspirovat tím, co mě motivuje, pak vám tu vyjmenuji spoustu věcí, které mě dokáží nakopnout ke cvičení. Tak třeba instagram. Jsem jedním z těch lidí, co ve volném čase sahnou po instagramu a projedou fotky lidí, které sledují. No a já si do sledování dala spoustu výmečných trenérek a různých slečen, které mají krásná těla, cvičí a fotky postují na instagram. To, že jim závidím jejich krásné postavy a odhodlání využívám k tomu, že mě to nakopává a motivuje. Né, že bych chtěla vypadat jako ony, ale i já bych se sama sobe chtěla líbit tak, jak se oni líbí sami sobě.

No a potom třeba zrcadlo. Každý den se vidím svlečenou před zrcadlem a to, že nejsem spokojená se svým tukovým obalem těla mě motivuje jít okamžitě cvičit!

Další věc, která mě motivuje, je můj přítel. On mě sice miluje takovou, jaká jsem, už mě zkrátka bere se vším šudy a jak mi několikrát řekl, "už jsem se do tebe zamiloval a miluju tě, nyní už tě budu respektovat takovou, jaká si, jak se budeš vyvíjet, měnit...." něco v tom smyslu. Jemu můžu opravdu věřit, že to myslí vážně, ale taky vím, že kdybych víc zamakala na své postavě, líbila bych se mu ještě daleko víc než doposud. A to za to stojí... Chci, aby můj přítel měl vedle sebe krásnou ženu plnou zdraví a sexappealu a hlavně někoho, kdo je sebevědomý a má rád sám sebe. Protože když máte rádi samy sebe, snadněji žijete i váš život s vaším partnerem, rodinou, přáteli... je to tak. Vím to, protože když příjde den, kdy se sama sobě opravdu líbím, mám hned lepší náladu a působím na svět pozitivněji. A i svět působí tak na mě.

Na závěr bych chtěla říct, že mě motivuje oblečení. Jakmile jsem si nakoupila sportovní výbavičku různých sportovních podprsenek a topů, je mi líto je nechat jen tak ležet ve skříni.

PS: kdyby vás zajímalo, co znamená v tom mém diáři u čtvrtka BUTT TRAINER, pak to je aplikace, kterou jsem si stáhla v appstoru. Je to aplikace, která obsahuje speciální plán, kdy den po dni cvičíte sedmiminutová videa, každý den se vám mění a jsou speciálně vytvořeny tak abyste posilovali, spalovali tuky, přesně odpočívali, kdy je to třeba. Vše vám předcvičuje figurína, podle které to opakujete. No já jsem z ní nadšená a krásně mě těch 7 minut zpotilo. A po tom my toužíme že? :D Tak potu zdar a můžeme tento rok odstartovat ve znamení nových splněných snů. Přece všechny chceme vypadat hezky!
 


Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 17:52 | Reagovat

Já jsem začala včera. S kamarádkou jsme nešly do školy (ne kvůli tomu, prostě byl akce a nebyla potřeba tam chodit) a víc jak hodinu jsme posilovaly a cvičily různá kardio cvičení, potom si udělaly zdravý oběd a cítily jsme se obě skvěle. :)
Chtěla bych v tom pokračovat. V jidle se budu snažit držet doře, žádné sladké, slané, mastné, tučné, hodně ovoce a zeleniny. Jedinou výhodu oprot některým mám možná v tom, že já piju převážně celý život jen čistou vodu a je tomu několik měsíců (8?), co jsem přestala pít úplně jakékoli sladké nápoje. :)
Jen bych se potřebovala donutit a vymezit si čas na cvičení, to mi jde těžko. Začnu s cvičením alespoň 4x týdně a až si to budu umět lépe zkoordinovat, přejdu na každý den. :)
Tu vodní očistu jsem dělala tak 3 měsíce zpět a chystám se na ni znova. :)

2 kler-wonder kler-wonder | 8. ledna 2015 v 18:09 | Reagovat

[1]: Super! Moc hezky pristup.

Jinak, prave jsem si do denicku pripsala, udelana zkouska z ekonomie :) a co vy? :)

3 sophisticated-soowa sophisticated-soowa | Web | 27. ledna 2015 v 17:27 | Reagovat

Deníček mám, dnes jsem se pochválila za
-> Nerozčiluju se u skládání puzzlí (je to skvělý pocit)

-> Začala jsem s 30ti denní výzvou(první den mám za sebou)

-> V plánu mám přijít ještě v předstihu na volejbal. (budu tam dřív, skvěle)

4 sophisticated-soowa sophisticated-soowa | Web | 27. ledna 2015 v 17:28 | Reagovat

Ps. máme stejnej diář <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama