Vánoce a zkoušky, zkoušky a Vánoce

9. prosince 2014 v 12:04 | K.W. |  O životě

Takhle nějak to vypadá u nás v Praze v bytečku. Mini stromeček, větvičky, svíčky, sladkosti...

Řeším Vánoce? Z jedné strany ano, z druhé ne. To, co na Vánocích řeším a opravdu si to užívám, jsou dekorace, domácí pohodička, blížící se volno, to, že se nás na štědrý den sejde asi 13.
Naopak nenávidím tu městskou ulítanost, kdy lidé neví, kam by dřív skočili, mají honky s tím a tamtím a hromadu starostí jak musí napéct a uklidit a koupit dárek tomu a tamtomu...

V sobotu jsme byli s přítelem v Passau v Německu na vánočních trzích. Jen na chviličku jsme nakoukli do obchodního centra na nějaké zimní oblečení a dárky a já se po několika minutách musela jít vydejchat ven na čerstvý vzduch. V tom obchodě se nedalo dýchat. Chodit. Stát. Bylo to otřesný. Tolik lidí pohromadě jsem už hodně dlouho neviděla. S velikou radostí jsem pak šla na procházku po městě, vánoční punč, nadýchat se tý pravý vánoční atmosféry.

Jenže moje Vánoce se tak nějak v klidu odehrávat nebudou. Prvním semestrem jsem vysokoškolačka, co na školu od října tak trochu kašlala a nechala vše na poslední chvíli. 13. 12. jsem se zapsala na předtermín ze zkoušky z ekonomie. No a moje otevřená stránka v knížce je strana 400... no ale ze skoro 800. Snažím se být klidná a brát to vše nějak optimisticky, takže mám stále úsměv na tváři, rozdávám kolem sebe dobrou náladu, uklízím, vařím, starám se a aktivně žiju jako by se nechumelilo. Žádý topení se v papírech, to u mě nehrozí. Hlavu vzhůru, každej den si k tomu na chvíli sednu a nechám to na osudu. Na tom vánočním osudu.

Hlavně neplašme. Vše se dá zvládnout a na přidělávání si vrásek jsme ještě mladí. Vždycky když se nějak víc ženu, chvátám, stresuju, tak se prostě snažím zastavit a přeříkat si, co nyní vlastně dělám. Vše si uvědomím a okamžitě zpomalím tempo. Myslím na hezký věci. To pomáhá. Každý z nás si na nějaký ty hezký věci vzpomene. Minimálně na jednu. Nemám pravdu?

A já to tak tedy mám... že Vánoce mi nějak symboličtěji pomáhají na tyhle hezký věci myslet. Utéct z té nepříjemné zimy do vyhřátého bytečku, uvařit si čaj a nechat všechny starosti odvát kouřem z horkého hrnku. To, jak žijete a jakým způsobem je jen na vás, na vašem vědomí a na tom, jaký si to živobytíčko uděláte. Takže já hlásám, uvolněte se a pryč se všemi starostmi.

Alespon když jsou ty Vánoce...
 


Komentáře

1 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 9. prosince 2014 v 15:39 | Reagovat

No já z toho mám taky hrůzu! -_- Říkám se, že začít se učit, na to bylo pozdě už včera. :D Zvláště když ti primář z patologie řekne, že na první pokus pustí maximálně 10 lidí...je nás 60. :D Na druhou stranu v televizi je stejně pořád to samé o Vánocích, takže budu chodit ven, na punč, večer pít a během dne, kdy se všichni budou dívat na pohádky, budu já čučet do patologie...a kdyby jen do ní :D

2 jana jana | 9. prosince 2014 v 16:43 | Reagovat

Ahoj, nevíte co koupit svým blízkým? Na webu www.goufigi.cz Vám poradí. :-)

3 flowers-world flowers-world | 21. prosince 2014 v 13:29 | Reagovat

mas zajimavy blog tym myslim celkem hezky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama