Říjen 2014

Odpadlík

28. října 2014 v 15:25 | K.W.
Ano jsem lhářka. Naslibovala vám tu jak už budu aktivní a přeci jen se to neuskutečnilo. Já nevím, asi jsem si vše představovala trochu jinak. Chtěla bych tolik věcí, ale nejde mi je realizovat. Chtěla jsem si po krůčkách realizovat život, jaký si představuji, jenže v cíli jsem zjistila, že to není to pravé ono. To víte, člověk po maturitě jde do nového světa a říká se o něm, že by tedy měl být už nějaký dospělý a takový a makový a měl by si stýzkat po dětství a chtít být zpět na základce a gymplu, kdy to ještě nebyly ty pravé starosti. Kupodivu oni měli ti naši páni a paní rodičové, učitelky, staří známí pravdu.

Chtěla jsem psát. Začít psát knížku při vysokoškolském studiu. Mít s přítelem byt, ve kterém to bude jiskřit láskou každý den. Jíst zdravě. Pravidelně cvičit. Vařit skvělá jídla, servírovat na malý útulný stolek pro 4 malé porce, po větších intervalech. Dělat bylinkové čaje. Mít uklizeno. Pravidelně se věnovat vejšce. Věnovat se pravidelně svým starým přátelům, ale udělat si i nové. Chtěla jsem psát na blog, jak krásně jím a cvičím a mé tělo je čím dál tím krásnějším. Chtěla jsem být krásnější.

Ale pak mě jednou na Florenci zastaví paní ze zdravé výživy, že mi prý ukáže, jak je na tom mé tělo. Řekla jsem si, proč ne, pojď mi tedy aspoň na papír napsat důkaz, jak jsem přibrala a podobně. No a když jsem pak šla domů s papírkem v ruce, kde bylo napsáno, že jsem sice v normálu, ale mám už docela dost uloženého tuku v oblasti břicha. Když se vezme mé celé tělo, je to přesně uprostře všeho co jde a jsem nejprůměrnější jak bych jen mohla. Jenže jakmile se zaměříte na můj střed těla, je to bída. Jsem lenoch co přestal cvičit. Co je líný si jít za svými sny a cíly. Co nad vším mává rukou. Stal se ze mě člověk, co neposlouchá svou optimistickou ruku (na které mám tetování "with faith") ale vše řeší se zamračeným obličejem. Mám své problémy, které bych měla nějak řešit, jenže si furt říkám, že bude líp a nějak se to vyvrbí. Stala jsem se někým, kým jsem nikdy nechtěla být a nyní to nějak zpracovávám.

Na vejšku jsem začala chodit do Prahy. Bydlíme s přítelem u Háji a zařídili jsme si tu malej novej útulnej byteček. Vše je tu tip top jak má být, dokonce jsme si i pořídili pultík do kuchynky a spoustu poliček, stolečků, nádobí a je to zkrátka byt podle mých představ. I ten útulný stoleček pro 4 tu máme, jak jsem povídala vejš. Sice není skoro nic tak jako v mém druhém napsaném odstavci, ale alespoň mám teď o čem psát tu knížku... protože jsem díky těm mým nevydařeným věcem přišla na zajímavý fenomén. Pravidlo jednoho roku... snad budete možnost tu jednou přečíst bližší informace o té knížce..snad se mi jí podaří napsat a snad dopadne dobře, protože jí bude popohánět právě můj život.
Studuji psychologii. Tak snad ta mi i k mé knize pomůže a budu se moct i hlouběji zabívat něčím, co jsem doposud ve svém životě vypozorovala.

Uvidíme. Snad se se svým novým já naučím žít.. nebo ho změním... Protože takhle by to dál nešlo. Koupila jsem si švihadlo s krokoměrem a snad mě donutí skákat. A to by mohl snad být odrazový můstek pro vše ostatní... protože jak jsem as před dvěma roky zjistila, jakmile začnete cvičit, nebo se sebou něco dělat, okamžitě máte lepší náladu... a celkový životní styl.