Září 2013

Jaké je to býti eskymákem

22. září 2013 v 22:19 | K.W. |  Móda
☮✿★ BubbleGuumm ✝☯★☮

Kožichy, kožichy, kožichy, tyhle tři slova znásobtě stokrát a stále to nebude stačit na tu horu valícího se materiálu který nás všude kolem zaplavuje. Není to jen tím, že se blíží tvrdá studená zima, připadá mi, jako by někteří lidé chtěli být chlupatější než naši dávní předci, libují si v tom, považují to za luxus, nejlíp, když za něj můžou utratit majlant. Ale co je doopravdy tak krásného na chlupatých kabátech, vestách, límcích?

V mé skříni vždycky platilo a platí: nic se nesmí přehánět a tak se já stavím i ke kožichu. Pokud by v jisté míře měl lemovat můj rukáv, zimní botu, nebo dejme tomu svetřík, nejsem proti. Ale jakmile ten chuchvalec čehosi začíná u krku a končí pod zadkem, dělá mě jednou tak větší a jeví se to jak by mi to zakrývalo 20 kilo navíc, není možné cejtit se v tom jako člověk.

Lidi, nedávno jsem se dívala na slovenský seriál "nákupné maniačky" a musím vám říct, že nechápu co tak obří kožichy dělaj v dámských skříní. Je jasné, že je móda různorodá, je zařízená tak, aby se v ní každý našel a ukázal své vlastní já, ale je příjemné dívat se na takové extrémy? Nedej bože když je ten kožich pravý...zvířecí.

A tak mě zas znáte o chlup víc.

Svěříte se mi i vy s vaším názorem na téma "jaké je to býti eskymákem"? :D

Tip na dárek - trickovy.cz

16. září 2013 v 16:07 | K.W. |  O životě
Inspirace na dárky pro někoho není nikdy dost. Někdy prostě ta chvíle, kdy musíte koupit dárek, nastane a často je těžké vybrat, co vlastně tomu druhýmu dát. Ještě nikdy jsem nezažila, že by někoho urazilo tričko, tak proč jím někoho neobdarovat? :) Na e-shopu trickovy.cz navíc najdete spoustu slev!

I já jsem hledala takový nějaký slušný dáreček pro kamaráda, ale znáte to, nechcete do něj investovat tolik, jako třeba do přítele, či někoho z rodiny. Proto jsem se rozhodla o výběru pěkného trička s nápisem, který odpovídá jeho stylu. Na stránce ho najdete dokonce i ve slevě za 240kč přímo tady.


Nebo byste si rádi pořidili levně nějaké tričko s vtipným nápisem, hláškou a podobně? I taková trička na stránce naleznete. Navíc jsou i přehledně rozděleny v kategoriích. Jedo z nejprodávanějších triček je například Lord Voldemort, s kterým určitě budete originální! :) Najdete ho tady a stojí pouze 200kč.

Máte rádi trička s vtipnými nápisy? Jaký nejradši? Nebo se vám zdají trapné, neoriginální a beznápadu? ;)

Mixturam, vitamíny na míru!

16. září 2013 v 15:51 | K.W. |  Názory
Už je to nějaký čas, co se starám o to, co leze do mého těla. Vyložte si předchozí větu jak chcete, ale já se vám snažím říct fakt, že se už několik měsíců cpu nejrůznějšími vitamíny, hlídám si, abych měla všeho dostatek. Nejprve jsem začala brát vitamín C, a když jsem ho dobrala, přidala jsem k němu i Zinek. Okamžitě se mi zlepšila pleť, vlasy, nehty i dásně, a já toho pořád neměla dost. Když mi tedy web mixturam nabídl testování vitamínů vlastního výběru, neodolala jsem.


E-shop je skvělý v tom, že Vám nabídne velké množství nejrůznějších plodin a vitamínů, minerálů pro vaše tělo. Navíc vám podle určitého testu vyjde, jaký mix je doporučený právě vám. Vyplníte, jaké máte problémy, co byste chtěli zlepšit, a vyjede vám přesné množství a co byste měli brát. I já jsem si podobný test udělala, ale nakonec jsem si namíchala pilulky podle sebe.


1. CHLORELLA je druh řasy, která umí skoro všechno. Všichni víme, že řasy jsou blahodárné skoro na vše, proto jsem i jáchmátla po jedné z nich. Má pozitivní vliv na imunitu, únavu, játra, odstraňuje těžké kovy z těla. Hlídá cholesterol v krvi, kterého se já tak moc štítím. Podílí se na detoxikaci organismu, správné funkci metabolismu a trávícího systému.

2. ČESNEK. Tlučte si třeba na čelo, jak si můžu namíchat do vitamínů česnek, když ho můžu normálně přijímat do těla v jídle. Né všichni ale víte, jak moc je česnek zdravý a co všechno dělá našemu tělu! Navíc, nejsem ten typ, co by česnek v jídle jedl nějak pravidelně. Když jsem si tak uvědomila, moc ho do sebe nedostanu, právě proto je v mém mixu.

Stará se o krev, tepny, žíly, kardiovaskulární systém. Dále také o dýchací trakt, játra a žlučník. Má vliv na metabolismus a imunitu. Udrřuje normální krevní tlak. Chrání srdeční funkce. Má vysoké antibakteriální a antioxidační účinky a lépe pomáha vstřebávat sacharidy.

3. ACAÍ BERRY je prášek ze stejnojmené palmy, která roste v deštných pralesech. Má vysoké antioxidační účinky, obsahuje esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega9) a (omega6), udržuje normální stav očí a mozku, sexuální aktivity. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, C, a E, dále také obsahuje vlákninu, bílkoviny a minerální látky: měď, mangan, draslík.

4. QUINOA - MERLÍK CHILSKÝ - je vysokohorská rostlina s vysokým obsahem bílkovin, minerálních látek a mastných kyselin. Je lehce stravitelná, neobsahuje lepek. Je bohatá na látky: měď, železo, fosfor, hořčík, mangan, zinek, vápník (obsahuje ho více než mléko) a draslík. Dále obsahuje vyrovnanou skladbu devíti základních esenciálních aminokyselin (cystein, fenylalanin, histidin, izoleucin, lyzin, metionin, tyrozin, treonin a valin), které si lidské tělo nedokáže samo vytvořit. Quinoa je také zdrojem vitamínů rozpustných ve vodě (vitaminy skupiny B, vitamin C), dále vitamínu A, E (alfa-tokoferolu), thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), kyseliny listové, beta-karotenu (provitamín A) a vlákniny.

Kdo byste měl o tento mix zájem, vytvoříte si ho na mixturam.cz za 790kč na 100 dní. Když si vezmete, že budete brát těžko sehnatelné často exotické zdroje vitamínů a minerálů po dobu 3 měsíců za takovou cenu, není to až tak hrozné. Na měsíc to výjde přibližně za 250kč.

Navíc, mám pro Vás pár kupónů na slevu 30Kč, tak kdyby měl někdo z vás zájem, pište do komentářů nebo na mail: klarahops@centrum.cz. Obratem vám kód pošlu.

Fitness promluva

8. září 2013 v 11:44 | K.W. |  Motivace
To, že léto už kráčí pryč, neznamená, že musíme přestat cvičit, nebo že to nemá cenu. Není dobré se sebou dělat něco jen před létem, protože jakmile s nějakým režimem přestanete, začnete znovu nabírat. Sama jsem si to vyzkoušela. Asi dva týdny jsem teď necvičila, bylo toho na mě prostě nějak moc (áno, výmluva jak bejk) a hned to na sobě začínám cítit. To, že přiberu kilo mi nevadí, tady nejde o to, že jsem tlustá, na tohle si nehraju, ale necítím se prostě dobře. Tak moc jsem si zvykla cvičit, že už jen s cvičením se cítím dobře. Začal to být asi nějaký můj životní styl. Dodává mi potřebnou energii, sebevědomí, dobrý pocit ze sebe sama, a tohle všechno všem z vás doporučuju. Nejde o to vypadat jak Jillian Michaels, nebo někomu jo, ale především jde o vnitřní pocit, jaký z toho máte. Netrapte se roky se cvičením, jestli cvičíte už několik měsíců a opravdu každý den se k tomu musíte přemlouvat, nedělejte to. Nebo si najděte nějaký druh sportu, který by vás mohl bavit, přece se takovou dobu nebudete dřít s něčím, co se vám protiví. Život je jen jeden ;)


Pokud se tedy chcete cítí dobře, a cvičit dál, určitě sledujte můj blog, protože já se na vás s fitness nevykašlu ani přes zimu! :) Podle počtů dotazů jsem se rozhodla, že tu budu muset opět shrnout jaký je rozdíl mezi hubnutím a zpevňováním, protože mi často píšete, např. jak je možné, že když poslujete každý den, narostly vám nohy a zadek na objemu, když potřebujete zhubnout... Pořád dokolečka odpovídám, že posilování není dobré na hubnutí, ale pouze zpevňování. Pokud chcete zhubnout, cvičte kardio cvičení, běhejte, hrajte míčové hry, plavte..:)

Nejlepší motivací je, abyste si kladli nějaké cíle. Například já jich teď na zimu taky pár mám. Za prvé, být štíhlá v plesových šatech. Za druhé, mít akorát nohy do vysokých bot, protože nemám ráda, když má někdo silné nohy a nosí vysoké kozačky, nevypadá to moc dobře a já chci nosit vysoké zimní boty! :) A za další, příprava na příští léto, proč ne? :)

Kdo vůbec necvičí, zkuste si to, třeba budete mile překvapeni, jak se po odcvičneých workoutech budete cítit. :) Nahromadilo se mi tu už spousta videí, tak jen mrkněte do rubriky fitness nahoře a něco si vyberte:) Postupem času budu přidávat další cvičební plány, videa..

Milí zlatí, jestli vám někomu vadí, že jsem do toho cvičení tak zblázněná, vyřiďte si to hlavně s mým přítelem. :D Ono prostě žít vedle člověka, co má většinu těla svalů, chodí 3x tejdně do posilovny už několik let, je hodno radikálních změn i z mé strany :D

Ziaja - hrubý peeling

6. září 2013 v 11:36 | K.W. |  Ziaja
Kosmetika tu už nebyla dlouho. Naopak tomu trošku protiřečí fakt, že jsem doma kosmetikou zaplavená! Začala jsem sbírat laky na nehty, a stále jsem hledala to nejlepší na postarání se o mou pleť. Konečně jsem našla něco, co mi jí opravdu zlepšilo, proto se těšte na článek o těchto výrobcích (mary kay, ziaja, dermacol), ale nyní vám chci ukázat peeling od Ziajy. Troufám si říct, že každá z vás máte doma alespoň jeden peeling. Já jich mám tak 5 plus hromadu masek a můžu žíct, že právě tento bych zařadila mezi ty nejhrubší a taky efektivnější.

Rebuild mycí peeling - hrubozrnistý


Kosmetika ziaja je mezi lidmi vcelku neznámá, oproti tomu mezi kosmetickými blogerkami viděná skoro všude. Hromada lidí si myslí, že ziaje nemůže důvěřovat kvůli tomu, že je to polská značka a za druhé, že jí blogerky hodnotí pozitivně jen proto, že se značkou spolupracují. Já sice také se ziajou spolupracuji, nicméně mám doma spoustu věcí od ní, které jsem si koupila sama, právě proto, že mě testované výrobky tak mile překvapili!

Tento peeling ale určitě není vhodný pro šechny. Jak už jsem zmínila, je velmi hrubý, opravdu drsný pro pokožku, proto bych ho nedoporučila pro citlivou pleť. Naopak bych ho typla těm z vás, co mají problémy s pletí, aknózní pleť, nebo mastnou.

K čemu je dobrý?
- odstraňuje odumřelé kožní buňky
- vyhlazuje pokožku
- stimuluje mikrocirkulaci
- usnadňuje pronikání aktivních látek
- stimuluje činnost anticelulitidových přípravků

Aktivní látky:
- výtažek z jinanu dvoulaločného /ginkgo biloba/
- BIO-CA2 + Corallina officinalis /mořská řasa /
- anticelulitidový fytokomplex - složený z mořských řas, břečťanu, hořkého pomeranče a rozmarýnu
- hrubornisté mikrogranulky

A co splňuje?
Peeling mě mile překvapil v tom, že opravdu krásně vyhladí pleť. Takový pocit mám sice po všech peelingách, nicméně tento hebký pocit vydrží déle. Nádherně voní a přesto, že je tak hrubí, pleť krásně osvěží a mám pocit, že se o ní opravdu luxusně postará. Já zastávám názor, že čím víc je peeling hrubší, tím víc vám jí "obrousí", zaboří se do kožních buněk a oprabdu jí důkladně vyčistí. Takže za mě mají hrubé peelingy palec nahoru.

Cena: 137Kč a můžete si ho pořídit tady.
Zářijové znovunaladění

3. září 2013 v 20:16 | K.W. |  O životě
Nebylo by ode mě hezký, kdybych měla čas a nenapsala... a já ho teď právě vlastním, takže je na čase se konečně po dlouhé době ozvat! Upřímně se chci všem svým věrným čtenářům omluvit za neaktivitu. Nevím kam dřív skočit. Začal sice jen nový školní rok, nicméně mě příjde, jako bych vkročila levou nohou do úplně nového světa! A přitom šlapu pořád v tom samým, tak kde je ksakru ta výstřední změna?

Jakmile jsem skončila svou dvouměsíční brigádu, a zbylo mi konečně pár dnů volných prázdniny, poslední dny jsem opravdu nechtěla zahálet a naplno jsem je prožila s mými nejbližšími...to zní jak mé poslední hodiny strávené před smrtí, ale já nejsem ta, která by září a nástup do školy vnímala jako trest za všechny spáchané hříchy. Netvrdím, že miluju náš gympl. Nemiluju. Neříkám, že jsem zamilovaná do všech mým spolužáků. Nejsem. Ale už to chtělo změnu, nový režim, nové vědomosti. Dnes o francouzské konverzaci jsem se vesele pustila do pyšných vět, ale zarazila mě hned druhá, kde mi chybělo potřebné slovíčko! A to už mám maturitu z frániny za sebou! :D (kruci, vypadá to opět jako že opakuju ročník nebo tak něco, ale světe div se, nediv se, chodím na gympl, kde jsme maturovali už jakoby ve třeťáku, z frániny...ano francouzský gympl). Omlouvám se všem, kterým to tu už omílám po sté..

Jako každý rok jsem se na září vybavila novými hadry, kosmetikou, barevnými tužkami a nějakým tím sešitem... povím vám, že jsem poslední dobou s oblečením v krámech spokojená. Mám nějaké tušení, že by letošní zima mohla být námi parádně voháklá! :) Boty pro tuto zimu si nemůžu vynachválit! A hlavně si libuji nad tím, jak všude opět po těch neonkách převládá kůže, černá barva a střídmé vzory! ach....

Desetkrát klepu na stůl a píšu při tom, že tohle je už druhé září, kdy jsem s mým přítelem. Víte, co nechápu? Jak je možný, že se i po roce a něco cejtím, jako bych se znovu zamilovala, tentokrát dvojnásobně.... ale nebojte, já už mlčím, protože jakmile tu začnu básnit o lásce, vyjde z toho vždycky nějaká splácanina. :D

Zkráceně, jsem šťastná, užívám si každýho novýho dne, čekám na vyhlášení povídkové soutěže, do které jsem se přihlásila, přemýšlím nad maturákem, nad mými šaty...

Ano, taky jsem měla v plánu se vám s nimi pochlubit, takže, takhle já budu maturovat, teď už jen sehnat botky...(PS: šaty mi přišli z netu ráno, ani jsem se neučesala a rovnou se v nich vyfotila, takže fotka bez hlavy, odpusťte!!)