Dcera nejlepšího kamaráda / The Oranges

10. května 2013 v 19:39 | K.W. |  Filmy

Pokud máte rádi oddychové filmy, bude tato recenze hlavně pro vás. Film "Dcera nejlepšího kamaráda" je komedie z roku 2011. V databázi je napsaný i jako drama, já bych se ale přiklonila k romantické komedii.

Děj není strhující. vypráví o vztahu dcery s někým, kdo je otec jiné dcery a zároveň kamarád táty té předešlé dcery. Pokud jste se do toho právě zamotali stejně jako já, tak vám to shrnu takhle. Manželé O. a manželé W. jsou nejlepší přátelé, bydlí naproti sobě přes ulici. Všechno probíhá pohodově do jednoho dne, kdy se dcera z jedné rodiny zamiluje do otce dcery v druhé rodině. Napětí ve filmu graduje, nakonec skončí změnou života všech. Větší podrobnosti vám nejsem zvyklá psát, protože si film musíte shlédnout s co nejméně informacemi, abyste si ho mohli pořádně užít, nebo neužít.

Já osobně jsem se na film koukla hlavně kvůli jedné z mých nejoblíbenějších hereček. Kdysi dávno jsem jí nazvala podle mě nejkrásnější herečkou vůbec. Když se zaměřím na dnešek, nebyla jsem od pravdy tak daleko. Jmenuje se Leighton Meester. Určitě jí znáte z gossip girl, kde si zahrála Blaire Waldorfovou. V tomhle filmu hraje právě klíčovou postavu, roli mladé dcery, té, která se zamiluje do otce holky ve stejném věku jako je ona. Může vám to přijít lehce laciné. Režisér Farino si s nějakou bohatou zápletkou nelámal příliš hlavu. Průběh filmu vlastně tak nějak budete čekat už od začátku. Proto strhávám tomuto snímku pár bodů. Abych ale nezapoměla na dalšího podstatného herce, který také tu bodovou hranici trochu udržel. Ve filmu hraje, jako "přítel" Leighton, Hugh Laurie, tedy známý pod svou hereckou rolí Dr.House. Taky se nad touto kombinací divíte? Budete se místy divit i u filmu. Tenhle pár se podle mě v nějakých částech k sobě moc nehodí, naopak někdy mě zaujal. Možná mě jenom celou dobu vyvádělo z míry to, jak je Hugh Laurie už starší... a vedle Leighton si představím spíše někoho v jejím věku. Absurdnost věků tedy hraje v tomto filmu hlavní roli.

I když mu strhávám body za nestrující děj a snadno předvídatelnou zápletku, musím uznat, že jsem se rozhodně nenudila a na herecký výkon Leighton a Hughe se vážně hezky dívalo.

Proto dávám 6/10.

Film ke staženÍ TADY (s českými titulky)
PS: Pokud taky máte rádi Leighton, mrkněte se na film "Spolubydlící" !! Také se na něj v mých recenzích dostane. ;)
 


Komentáře

1 Michelle Michelle | 10. května 2013 v 21:32 | Reagovat

Už jsem o tomto filmu taky slyšela, mrknu na něj! ;)

2 sari-scene sari-scene | E-mail | Web | 14. května 2013 v 23:49 | Reagovat

Blair :D je úžasná : )

3 lucyninka lucyninka | 22. června 2014 v 1:50 | Reagovat

Takhle spolu ti dva hráli už v Housovi :D ona přijde se svým otcem na kliniku a pak House pronásleduje ... Je to na začátku 3 série :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama