Like Crazy

28. dubna 2013 v 11:11 | K.W. |  Filmy

Film,
co vás ponoří do úplného nitra jednoho zamilovaného páru,
ve kterém se stotožníte s jejich problémy,
možná se v nich najdete
a možná si uvědomíte to, co já, že vztah na dálku je až přespříliž složitý, nebo alespoň jednou bude. A přes předlouhé odloučení jeden od druhého, se můžou věci změnit... jak to zařídit s tím, abys několik měsíců čekala na setkání s tvým protějškem a přesto si ty měsíce užila? Nebo je pravdou, že v té době se ztrácí kus života? Přijděte tomuto filmovému snímku na kloub, a budete odměnění. Neskrývá v sobě děj, který vás vytrhne ze židlí, ale dotkne se vašeho srdce.


Tumblr_m0fn4ev9rw1qzli6fo1_500_large
gif z filmu

Nikdy ho neočekávejte v našich kinech. Ty jsou totiž plná mainstreamových amerických romantických filmů, které se se svým slovem "romantický" jen těžko vyrovnají tomuto romatickému filmu. Like Crazy si s festivalu v Sundance odnesl rovnou 2 hlavní ceny. Tak ukažte, že i my v Česku umíme tenhle film ocenit.

Děj filmu, jak už jsem řekla, je jednoduchý. Anna a Jacob se potkají v USA, následně se do sebe zamilují a úžívají si krásný chvíle spolu. Jenže Anna zapomene na podmínky svého víza, zůstáv v USA o pár měsíců dýl, a proto je poté vyhoštěna. Anna je angličanka, takže jsou nuceni od sebe žít hrozně daleko a kvůli Jacobovo úspěšné práci v Americe a drahým letenkám, on často nelítá za ní. Každý z nich začíná žít svůj vlastní život, poznává nové lidi, zkouší se znovu zamilovat, a i si připouští, že jsou zamilovaní do někoho jiného. A několik let tomu tak je nadále...

Přesto, jak je film jednoduchý, strká ostatní filmy do kapsy tím, jak je realistický. Upřímný, pravidvý, uvěřitelný... navíc s úžasnou hereckou dvojicí (Felicity Jones a Anton Yelchin), kteří vás nadchnou... Felicity je krásná herečka, co se pěkně obléká a sluší jí to úplně ve všem. Anton je snílek, kudrnáč, s roztomilým pohledem, ale přesto vážným.


Teď ale příjde má výtka, zklamal mě totiž konec filmu. Nebudu vám ho prozrazovat, ale čekala jsem od něj něco víc, nějaké překvapení. Jenže tak už to asi bývá. Film je tak moc realistický, že od vztahu na dálku prostě nemůžete čekat velkolepý konec... anebo můžete, ale to už bychom se vrhly do mainstreamové cinematografie. Realita tohoto filmu je často krásná, ale končí tvrdě a každý z vás si může domyslet, jak asi film skončí... Pro mě je to více než jasné, ale říkat vám to nebudu.

Co se týká hodnocení celku, nečekejte od filmu moc. Je prostý, ale dokáže spříjemnit večer. Je možné, že vás zklame, já ale podobné filmy mám ráda, takové, které nepřetékají dramatickými akcemi, u kterého si můžu odpočinout, občas pobrečet, stotožnit se s realitou zamilovaného páru.

HODNOCENÍ FILMU: 7/10
KE STAŽENÍ TADY
 


Komentáře

1 M. M. | Web | 4. května 2013 v 13:45 | Reagovat

Mě se teda tento film vůbec nelíbil.
Přišel mi celkem o ničem.
Nakonci jak spolu chvíli byli potom zase ne,potom si každej našel někoho jinýho,ale zase se k sobě vrátili...
Přišlo mi to nudné a nezaživné.Znám daleko lepší filmy.
A nějak jsem nepochopila proč ji dal židli s nápisem Like crazy

2 Aneta Aneta | Web | 6. května 2013 v 19:23 | Reagovat

Tenhle film jsem si pouštěla s očekáváním, že si pustím nějaký slaďoučký romantický film. :D Nakonec jsem z něho měla celkem depresi, trochu mi připomíná to, co momentálně prožívám... Samotný film bych spíše ohodnotila jako lepší průměr. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama