Jak vztah neposlat do kytek

26. dubna 2013 v 22:08 | K.W. |  Názory
O tom, jak moc jsou vztahy komplikované, píše ne jeden člověk, lifestylový magazín, časopis, blog... Každá z vás se někdy ocitla, nebo ocitne ve chvíli, kdy po vztahu touží, po takovém, který bude vyhovovat obou stranám, jehož chod bude fungovat... Jenže co doopravdy chceme? Je jasné, že dřívější generace stála níž při zemi, skromněji chtěla člověka, s kterým splodí dítě, vychovají ho a společně zestárnou. Jenže společně s novou dobou, technikou, se měníme i my a to platí i pro lásku, tedy partnerské vztahy. Jsem opravdu jediná, která je obklopená lidmi, co si stále stěžují na to, jak už spolu s druhou polovičkou chodí rok, nebo několik let, a všechno je začíná štvát? Nudit? Proč se obrovským tempem zvyšuje procento nezadaných lidí? Začali jsme toužit víc po popularitě? Po tom, - být někým? Vydělat majlant? Stále si jen užívat? Ano, tohle začíná být lidská pointa života... už i facebook to některým hlavám naznačil. Užívat si, poznávat hromadu lidí, chlastat, měnit reálný svět na imaginární, střídat partnery/partnerky...

A přitom je tak jednoduchý, mít dobře fungující vztah a zároveň si užívat života... Jde zkrátka pouze o to, abychom tupě neprocházeli den za dnem, ale trošku pro ten život něco udělali.


Přiznejme si, (neházím to na všechny z vás), stále si na ty naše chlapy stěžujeme. Některá se přemůžeme a neříkáme to nahlas, ale přesto si to myslíme.

Vadí nám, že je nenapadne samo od sebe nám koupit nějakou maličkost (nejde nám o cenu, ale o symboliku, pozornost), vadí nám, že jim neustále musíme připomínat - co, kdy kde, musíme být jejich diářem, a hlavně nás štve, jak umí být líní, a nic neschopní vymyslet.

Chtějí se s námi vyspat zrovna, když my nechceme, a naopak zrovna při našich dnech plných chutí si můžeme o nějaké postelové akci nechat jen zdát.

A také, když neustále opakují to samé dokolečka, když jsou líní mluvit, něco nám říct, ale prý si to uvnitř sebe myslí.

Mám jmenovat dále, nebo už jsme všechny v obraze? Anonymně musímk zmínit jednu kamarádku, co je se svým přítelem už nespočetně dlouho, a neustále mi povídá, jak jí štve to, tamto a támhleto. Když se jí zeptáte, proč se s ním nerozejde, odpoví, že přes ty všechny špatné dny, miluje ty dobré, které pravidelně přicházejí. Proto radši přečká ty špatné chvíle, aby se dostala k těm úžasným. A já na tím už né jeden den přemýšlím....

Myslím si, že ho nedokáže opustit kvůli tomu, že se spolu vidají hrozně dlouhou dobu, každičký den. Zvykne si na něj, a pak už to prostě nejde, říct definitivní ahoj za tak dlouho budovaným vztahem.

Jak tedy překonat tu hromadu věcí, které nám na někom vadí? Protože já osobně si myslím, že i když si najdete někoho jiného, bude to sice jiný, ale problémy tam budou znovu...a znovu. Nikdy ten vztah nebude pohádkový, jako procházka růžovým vztahem. Takže jak si tedy udělat pořádek ve vztahu, který už trvá nějaký ten pátek? Je možné se i po několika letech milovat tak, jako na začátku?

Je důležitý si od sebe udělat někdy nějaký čas volna, vybudovat si svůj koníček, nebo si spolu prostě jen zaflirtovat, jako byste spolu nechodili. Naplánovaat společný výlet, nesedět jen doma! Občas ukázat, že nejste jasný úlovek, vyvolat v něm chtíč, aby vás chtěl získávat, ochraňovat... nechovat se pořád jako nejhodnější holka na světě.

Je třeba si uvědomit, že vtah není vězení, že si každý může nastavit svá pravidla, může být den, dva, tři svobodný... klidně i víc. Když už jsme se naučili, dělat si, co se nám zachce, proč to tedy neproplíct i se vztahem? Vážně to jde...;)
 


Komentáře

1 Niki Niki | Web | 28. dubna 2013 v 20:54 | Reagovat

Moc se mi líbí jak jsi to napsala :) a naprosto s tebou můžu jen souhlasit.A musím tě pochválit, moc se mi líbí jak píšeš a hezky se to čte.

2 Kačule Kačule | E-mail | 10. května 2013 v 19:58 | Reagovat

Ať už osobu budeme milovat sebevíc, tak vždy nám na něm bude něco vadit :).. Nikdo není dokonalý a o tom ta láska je. Tolerovat drobné chyby toho druhého.

3 Veru Veru | 24. května 2013 v 19:21 | Reagovat

Jenom taková otázka.. Všude se píše a i tady: ,,Občas ukázat, že nejste jasný úlovek, vyvolat v něm chtíč, aby vás chtěl získávat, ochraňovat...'' .. ale já pořádně furt nevim, co si pod tím představit. Jak se tedy podle vás chovat? Tím myslím, jestli vás napadá nějaký příklad.. Jinak super napsaný :) absolutní souhlas!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama