Zpevněte a zhubněte břicho, boky

16. března 2013 v 23:28 | K.W. |  Konkrétní partie

TENTO ČLÁNEK BUDE JIŽ BRZY PŘENDANÝ NA NOVÝ WEB

KLERWONDER.CZ


Břicho a boky, to jsou části těla, které na sobě nejvíc nemám ráda. A jsem si jistá, že i spousta z vás má s těmito partiemi problémy. Psaly jste si o tento článek, tak tady je! Snad v něm najdete vše potřebné pro to, abyste na svém bříšku zapracovali. :) Než začnete cvičit, měli byste si ujasnit, co vlastně se svým břichem chcete udělat. Spousta z vás je štíhlá, potřebujete pouze zpevnit a posílit svalovinu, aby vaše bříško získalo nějaký tvar. Některé z vás na břichu nosí něco navíc, co nepříjemně vykukuje z kalhot, boulí se z úplého trička, vy víte o čem mluvím! :) Ať už máte špeky, či špíčky, chce to použít jinou metodu a i to vám následně vysvětlím! Jakmile jste tedy rozhodlé, co se svým břichem chcete udělat, můžete se pustit do práce!


Rozložíme si tedy článek nejprve na dvě části: zpevňování + tvarování a spalování + hubnutí.

Zpevňování a tvarování břicha, boků

Začínám tím složitějším, protože tvarování břicha je mnohem těžší než spalování tuků na břiše. Jednu výhodu tu ale uvidíte, cvičení můžete věnovat daleko míň času, než u hubnutí. Pro zpevňování břicha nepotřebujete nějakou extra dietu. Stačí jíst pravidelně po 3 hodinách a nepřejídat se. Z jídelníčku byste neměli vynechávat brambory, rýži, ryby, sýr, mléčné výrobky, tvaroh a hlavně maso, které svaly prostě potřebují! Nesnažte se tedy živit jen tím, co je "zelené"!

Tohle video bych zařadila mezi to s jednoduššími cviky. Doporučila bych ho těm z vás, které jste například po dlouhé nemoci, nebo jste nikdy předtím břicho neposilovali. Trvá pouze 5 minut, ale pokud by vám to bylo málo, a po cvičení jste břicho vůbec necítili, doporučuji cvičit dál! Buď si video pustit znovu, nebo se pustit do těžších videí rovnou. Je možné, že děláte nějaký sport, nebo jinou aktivitu ;) u které posilujete biřcho ani o tom nevíte a posunete se tak rovnou do cvičící zony pro pokročilé! :) Tim líp pro vás! Nicméně i takovéto cviky, když si pravidelně každý den zacvičíte, vám ukážou nějaké výsledky! Můj nejoblíbenější cvik z tohoto videa je hned ten druhý, kdy (já teda bez skřížených nohou) ležíte na zádech, dáte rovné nohy nahoru, nebo pokrčené (90°) a zvedáte je pomalými tahy směrem nahoru, jakoby nadzvedáte zadek výš! Tím posilujete hlavně takovou tu partii těsně nad podbřiškem. Určitě se nezapomeňte nazačátku protáhnout, jako slečna ve videu! Nejlépe i nakonec. Pro ještě lepší efekt si před cvičením 5 minut zaskákejte přes švihadlo, nebo si zaběhejte na místě, abyste předem řekli vašemu tělu start a břicho potom rovnou aktivně posilovalo.

Sem s čistým svědomím dám video od Jillian Michaels. Zmiňuji jí snad v každém mém článku. Je mi hrozně sympatická a mám jí ráda. Video od ní vytrhnu z jejího programu "6 week six-pack abs workout", který je určený na 6 týdnů se střídáním levelů. Ale o tom teď psát nechci, protože chci zmínit pouze sestavu cviků, které jsou náročnější, kvalitně působí na vaše břicho i boky z různých stran a úhlů, zkrátka nanic nezapomenou! Můžete si všimnout "levelu 1", tedy mělo by to být snadné, nicméně já vám povím jedno! Nejsem žádný odborník, ale po tomhle CELÉM cvičení umírám! Je to sakra těžké ale jak už jsem řekla, jsou to jen mé zkušenosti, takže pokud se vám to bude zdát snadné, zdvojnásobte si počet opakování, jak je libo a já vás budu obdivovat! :D Po odcvičení těchto 30 minut nemusíte mít strach, že jste na něco zapoměli! Tohle bude zaručená výhra pro vaše bříško, slibuju! Musíte ho ale odcvičit minimálně 5x za týden. A opravdu nevynechávat!

Dále bych chtěla zaujmout ty z vás, které už máte dost všech lehů sedů, sklapovaček a podobných cviků a chcete zkusit něco jiného! Mám pro vás cviky ve stoje, které se můžou zdát lehčí, já břicho ale druhý den cítila daleko víc než po klasických ležících cvikách. Tyhle cviky ve stoje beru jako zpestření, občas v týdnu ho vyměním místo nějakýho jinýho cvičebního programu! Nemám ráda stereotyp a toto obměňování je povolené! Nechce se mi to opakovat už po sté, ale spousta z vás čte teprve tento můj článek jako první, proto znovu zopakuji, že je důležitá pravidelnost! Nevadí, jak dlouho posilujete, jaký program posilujete (na zpevňování), ale důležité je nevynechávat! Opravdu dát několik minut cvičení každý den! Povolené jsou maximálně 2 dny v týdnu na odpočinek! Mám pro vás tři videa na cviky ve stoje. (Videa se otevřou po rozkliknutí.)
Spalování a hubnutí břicha, boků

Pokud patříte mezy ty, které se potřebují zbavit té tukové vrstvy, mám pro vás hned na začátek dobrou zprávu! Tyto partie se můžou chlubit velmi rychlým efektem spalování! Na břichu se tuky spalují nejrychleji, to znamená, že už po týdnu můžete vidět malinké změny! Nezaručuji vám to, ale můžu vám to říct ze své zkušenosti! Já po 7 dnech pravidelného cvičení druhého videa od zhora s Jill (+kardio, přečtete si níže), viděla výsledky! Břicho se mi zmenšilo, přísahám! :) Ale opravdu jsem poctivě makala, i jsem si přidávala navíc cviky ve stoje a prodlužovala kardio - to je totiž v této části nejvíc důležité!

Jak už jsem zmínila, spalování tuků na břiše docílíte tak, že ke klasickému posilování a tvarování přidáte kardio cvičení. Ano, bylo tomu tak i u nohou a zadečku, kdy platí stejný princip. Kardiem spustíte aktivní spalování a až si vaše tělo zvykne na pravidelné cvičení, začne spalovat i ve chvíle, kdy cvičit nebudete! (V odpočinkové dny) Mezi kardio patří i běhání. Pokud běháte rádi, pomůže to i vašemu břichu - musíte ale zároveň posilovat! Intervaly jsou na vás, můžete třeba jeden den běhat (+- 30 minut), druhý posilovat (videa nahoře), další den zase běhat, další posilování... je to na vás. Tvarování těla a hubnutí je vlastně ve vaší režii! Jakmile příjdete na princip pravidelného střídání cviků a kardia, nebudete žádné dny vynechávat a přinutíte se opravdu každý den alespoň pár minut cvičit, docílíte skvělých výsledků.
Pokud si chcete být jistější a chcete znát silnější efekt, místo běhání zapojte do posilování speciální kardia vhodná k posilování břicha! (Otevřou se po rozkliknutí)


!!!

Pokud se vám v kardiu ukáže nějaký cvik, který vážně nesnášíte, nesmíte si cvičení zhnusit! Prostě ho přeskočte a další cvik zopakujte dvojnásobně! Nevěšte hlavu, v kardiu jde hlavně o to rozproudit krev, nastartovat tělo a začít ztrácet kalorie!

Kardio cvičení dlouhá třeba 30 minut si můžete hravě rozkouskovat! Všechno je jen na vás. Já stále doporučuji, aby si každý vytvořil své vlastní intervaly. Například 2 minuty kardia (2 minutový kousek z videa), potom 3 minuty posilování (3 minutový kousek z videí nahoře), další 2 minuty kardia... snad mě chápete! Jde o to nacpat kardio do průběhu cvičení tak, aby vaše tělo stále pociťovalo to, že ho nutíte spalovat! V tu chvíli jste vy jeho pánem! Konkrétně páni svého bříška. ;) Nevynechávejte! Opravdu si každý den zacvičte! Pokud nemáte rádi stereotyp tak jako já, zabrouzdejte na youtube a zkoušejte do vyhledávání zadat kombinace slov (cardio, abs, workout,...) Pokud máte rádi tanec, zadejte do vyhledávače "abs cardio dance workout"... nebo něco podobného! Poradíte si, určitě! Pokud ne, neváhejte mi napsat! Určitě tenhle článek nemůže vyhovovat úplně každé z vás, to musíte pochopit. Je toho tolik, co použít na zapracování na břichu....

http://ask.fm/KlerWFitness

Na závěr pár motivačních fotek, na které se vážně hezky dívá! ;)

 


Komentáře

1 Doris Doris | E-mail | 17. března 2013 v 17:40 | Reagovat

Mám moc ráda tvůj blog,doufám,že dosáhneš své vysněné postavy,hlavně až tě to baví! :) Já sama nedám dopustit na kalanetiku,odreagování s úžasnými výsledky,nemusím to poskakování a všechno kolem :D
Good Luck!

2 Storm Storm | Web | 18. března 2013 v 18:59 | Reagovat

Začínám mít tvůj blog opravdu moc ráda! Hlavně díky cvičícím tipům ;) Takže budu se určitě inspirovat..:)

3 Storm Storm | Web | 18. března 2013 v 19:13 | Reagovat

A sakra uvedla jsem špatný web ;)

4 my-soso-world my-soso-world | Web | 22. dubna 2013 v 19:57 | Reagovat

Máš úžasný web! :D máš mou úctu a respekt :)

5 S. S. | 24. dubna 2013 v 12:01 | Reagovat

Super článek, sháněla jsem informace a nějaké tipy na domácí cvičení .. Považuju se za začátečníka bez kondice ale nakonec mi přece jen více vyhovuje tvarování pro pokročilé :D Jen tak dál, určitě sem ještě zavítám :)

6 kler-wonder kler-wonder | Web | 10. května 2013 v 21:05 | Reagovat

Moc vám děkuju! Vážím si toho a s chutí budu psát dál a dál! :)

7 Han* Han* | 11. května 2013 v 21:20 | Reagovat

Máš skvělý blok. :)
Hned si ho ukládám do oblíbených. ;)

8 kler-wonder kler-wonder | Web | 15. května 2013 v 21:22 | Reagovat

[7]: To jsem ráda!! :)

9 R. R. | 5. července 2013 v 0:02 | Reagovat

Zrovna chceme s mamkou začít cvičit a najela jsem na tento tvůj článek. Ještě si to musím všechno pořádně nastudovat, ale budu se podle toho řídit.
A ještě když vidím ty fotky uplně dole. *_*
Díky, máš skvělý blog! :)

10 Wika Wika | 15. července 2013 v 20:06 | Reagovat

Máš boží web! :) vážně .. Když budu cvičit pravidelně jeden den kardio a druhý den posilování bříška, pomůže to ? :) Podle fotek, chci něčeho takového dosáhnout !..Inspiruješ mě ! Děkuji :)

11 Sabina Machová Sabina Machová | E-mail | 21. července 2013 v 21:30 | Reagovat

-chci se zeptat,bude stačit,když ty cvičení budu dělat dopoledne? (kolem 9-12 hodiny) ?? díky :)

12 Misa Misa | 2. srpna 2013 v 14:58 | Reagovat

Přesně takhle nějak bych to taky chtěla dělat. Doufám, že i tak to alespoň nějak pomúže :)[10]:

13 kler-wonder kler-wonder | Web | 2. srpna 2013 v 22:50 | Reagovat

[10]: Ano, přesně takové střídání by mělo být efektivní! :) akorát počítej s tím, že co se týče břicha, tam jde vše o trochu opmalejc..chce to vydržet! :)

[11]: Určitě;) je jedno na jaký časový rozvrh si tvé tělo zvykne;), můžeš ho i měnit, tím víc bude tělo "v šoku" a honem honem bude sopalovat/zpevňovat se ;) protože nebude vědět co se s ním děje

[12]: Pomůže, ale jak už jsem řekla, musíte holky VYDRŽET! :)))

14 Tony Tony | 25. září 2013 v 18:05 | Reagovat

Skvělé rady!!!!

15 Břišní tanečník Břišní tanečník | Web | 13. října 2013 v 19:15 | Reagovat

Děkuji za velmi dlouhý článek s dobrými informacemi. Tohle muselo trvat opravdu dlouho sepsat a já to oceňuji.

Jen bych se zeptal, někdo mi totiž říkal, že cviky na stehna a boky jsou méně důležité než kardio. Je to tak?

16 Haha Haha | 28. října 2013 v 23:11 | Reagovat

Díky za mě a další 2 kámošky,je to boží :33

17 denisse denisse | E-mail | 17. listopadu 2013 v 13:15 | Reagovat

tvuj blog je skvělej! :) narazila jsem na něj tprv nedávno když jsem hledala nějaký cviky.. jenže jsem hold taková že chvíli vydržim a chvíli na to seru :D tvuj blog mi teď slouží jako pořádná motivace :D vždycky když se mi do toho nechce jdu na tvuj blog a čtu všechno možný + motivační fotky co tu máš :D hned mě to nastartuje..fakt super :)

18 Lukas Lukas | 23. listopadu 2013 v 18:45 | Reagovat

Vřele doporučuji tyto stránky: http://www.cviceni-doma.cz/
Chcete-li zhubnout a zpevnit svoji postavu, určitě tam mrkněte. Jsou tam sestavený týdenní cvičební plány a vše je zdarma. Stránky vytvořil odborník, a když se budete řídit vším co tam píše, zaručuji vám skvělé výsledky. Přečtěte si hlavně o IT tréninku, to je naprostej zázrak co se týče spalování tuků. Přeji vám všem silnou vůli a mnoho zdaru. ;)

19 kler-wonder kler-wonder | Web | 4. ledna 2014 v 23:10 | Reagovat

[18]: Moc děkuji za skvělý tip!! :)

20 andy andy | E-mail | 16. ledna 2014 v 19:05 | Reagovat

Tvůj blog je neskutečnej :))
Cvičím každý den.. Děkujuuuu moc!!

21 Viviann Viviann | 1. února 2014 v 3:32 | Reagovat

Paradni !

22 kler-wonder kler-wonder | Web | 2. února 2014 v 21:02 | Reagovat

pání díky za motivující komentáře :)

23 Alison Alison | 28. února 2014 v 23:04 | Reagovat

To určitě vyzkouším, zrovna jsem začala chodit na piloxing, běhat a pokračuju v tanci a baletu, když k tomu přidám posilování tak 4x týdně, výsledky by se mohly dostavit :-) Chci mít konečně pěknou postavu do plavek.

24 Květoslava Květoslava | E-mail | 8. dubna 2014 v 22:14 | Reagovat

Ahoj tohle cvičení určitě doma vyzlouším,jsem totiž tři měsíce po porodu (třetího potomka) takže si to vzalo svou daň na bříšku a bocích takže do léta potřebuji vypadat tip top,abych se opět líbila....Líbí se mi jak to vše do podrobna popisuješ a jakou s tím máš vlastně zkušenost,takže jdu do toho po hlavě aby byli vidět co nejdříve výsledky!!!  :) :)

25 Drahus Drahus | E-mail | 10. června 2014 v 12:27 | Reagovat

Máš moc pěkný web,děkuji za skvělé tipy  :-) Doufám že se mi podaří do vysněné postavy :-p

26 Chitush Chitush | E-mail | 13. září 2014 v 14:48 | Reagovat

Ahoj, zacinam cvicit a narazila jsem na tvuj blok, je velmi dobry a urcite chci zacit cviky ve zde uvedenych videich. Chci se zeptat. Pomuze mi kdyz budu tedy jeden den cvicit kardio a druhy den posilovani a porad to takhle stridat nebo mam jeden den nejdriv zacit kardio pak posilovanim a druhy den to stejne? Chapes jak to myslim? Diky za odpoved :)

27 Magi Magi | 3. listopadu 2014 v 21:27 | Reagovat

Vždy když dělám sedy lehy, tak mě bolí potom dolní část zad a vůbec mě nebolí  břicho. Nevíte co dělám špatně???

28 Veronika Veronika | 22. listopadu 2014 v 21:24 | Reagovat

Ahoj, kdy je nejlepší cvičit? Ráno před snídaní nebo během dne před jídlem nebo jak dlouho po jídle? Díky za odpověď

29 kler-wonder kler-wonder | 25. listopadu 2014 v 18:45 | Reagovat

[28]: půl nebo hodinku před jídlem a to samé i po jídle...zkrátka abys nejedla ani před cvičením ani hned po cvičení :)

30 Kotone Kotone | 7. ledna 2015 v 18:59 | Reagovat

Ahoj, jak nejlépe naučit nohy být rovné? :D Pro vysvětlení: jsem ve cvičení nová a nohy když je dám nahoru vleže tak se mi nějak samy od sebe ohnou.  Můžu se zeptat, jsou na to nějaké cviky abych to vylepšila? Díky za odpověď :)

31 zika zika | 9. června 2015 v 18:34 | Reagovat

A podle kterých videí cvičíš ty ?

32 Annie :33 Annie :33 | E-mail | 10. září 2015 v 20:39 | Reagovat

Ahoj! Moc krásný článek! Musím říc že máš na psaní blogů talent! Opravdu, skvěle se to čte a opravdu jsi mne motivovala k tomu, abych vážně cvičila! Přeji Ti, aby jsi dosáhla své postavy i ostatních cílů! Vážně úžasný blog! :-*

33 Andrea Andrea | Web | 14. listopadu 2015 v 15:03 | Reagovat

Dobrý článek a cviky. Dobře se to čte a motivuje :D

34 Lena Lena | 29. prosince 2015 v 23:47 | Reagovat

Ahoj :D tenhle blog je skvělý! Díky za motivaci :D

35 yox yox | Web | 9. září 2016 v 5:47 | Reagovat

domácí půjčky a.s. 8-O

36 Břicho a tuk Břicho a tuk | Web | 11. října 2016 v 9:30 | Reagovat

Super fotky před a po, díky.

37 Winstonhix Winstonhix | E-mail | Web | 1. března 2017 v 14:26 | Reagovat

thanks benefit of this countless informative website, finance up the skilled jobless check out this <a href=http://onlinecasinos-x.com>casino</a> offers    , buy <a href=http://www.sextoysfun.net>sex toys</a>

38 Břišáky Břišáky | Web | 6. dubna 2017 v 16:14 | Reagovat

Děkuji za potřebnou motivaci, kterou jsem tímto článkem dostala :)

39 CharlesDUATO CharlesDUATO | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 17:26 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama