30 day shred, 2.level

2. března 2013 v 20:12 | K.W. |  Cvičební plány

Krátké info o 30 day shred

Jak už jsem tu v jednom článku psala, začala jsem cvičit tento 30 denní program. Jedná se o každodenním cvičení, které probíhá něco kolem 20 minut + závěrečné protažení. Trenérkou je známá Jillian Michaels, která je uznávanou odbornicí na hubnutí, výživu a welness. Program se skládá ze 3 levelů, které se mění každých 10 dní. Každá posilovací fáze je vystřídaná s kardio cvičením, kde pořádně rozproudíte krev ve vašem těle a hodně se zadýcháte. Jill vás nenechá ani minutu se nehýbat, ale zaručí vám, žepo 30 dnech uvidíte výsledky. Co se týče mě, já už je viděla po 10 dnech, když jsem skončila level 1.

Myslím si, že první level je zvládnutelný. Info zde. Ten další mě ale pěkně naštval.
2. LEVEL

Většina lidí řadí 2. level jako ten nejtěžší, ale nejvíc efektivnější. Já se vám k něčemu přiznám, některé cviky jsem neudělala všechny a nějaké jsem si nahrazovala svými vlastními, oblíbenými. Tento level je zaměřený především na kardio cvičení, která dají pořádně zabrat. Už nejsou tak jednoduchá jako v prvním levelu, kdy se jen skáče na místě, někdy se zvedáním rukou, nebo zakopávání nohou. Já jsem tento level zhodnotila asi tak, že je dělaný pro lidi, kteří už mají spevněné svaly, kondičku a dělají nějaký sport. Pokud jste před 30 day shred nic nedělali, tuhle část úplně přesně jako Jill nezvládnete. Já si ale myslím, že to není důležité, protože pokud vám příjdou nějaké cviky těžké, určitě vyměnění j za jiné, které Jill nepředcvičuje, není na škodu. Pokud jste s 2. levelem spokojení, a zvládáte ho, jen tak dál, určitě po těch dalších 10 dnech uvidíte změny. Pokud máte problémy s nějakými cviky, přečtěte si následující tipy.

Náhradní cviky

Tady vám ukážu nějaké cviky na břicho, zadek a stehna, které můžete nahradit těmi od Jill (které jsou v 2. levelu těžké), pokud je neuděláte. Je těžké cviky popisovat, proto vám sem dám videa, která vám budou lepší ukázkou než má slova.

1. Cviky na břicho


Jakmile nebudete schopni udělat nějaký kus ze cviků od Jill na břicho, zapněte si toto video a cvičte podle něj dokud Jill nezačne s dalším cvikem, který už uděláte. Pokud ne, pokračujte v tomto videu dál... třeba až do kardia cvičení. Doporučuji kardia nevynechávat. Ty určitě zvládnete.

2. Cviky na stehna a zadek


Těmihle cviky můžete nahradit ty od Jill, kde dává záběr na nohy a zadek. Můj nejoblíbenější je hned ten první. Je jednoduchý, ale efektivní. Druhý den mě z něj hodně bolí zadek :D Je ale důležitý cvičit pomalu přesně podle videa, pokud to rychle odfláknete, změny neuvidíte.

Na nahrazování cviků neni nic špatnýho. Nenarušíte ten hlavní princip cvičení, který je takový, aby si svaly zvykli na pravidelný pohyb a posilování, aby váš zahřátý metabolismus rychle spaloval a to nejen po dobu cvičení ale i během dne, kdy necvičíte. Takže pokud prostě vydržíte cvičit opravdu každý den, není důležité jestli jeden nebo dva cviky zaměníte za jiné.

Pár tipů na závěr

Během dne opravdu dodržujte pitný režim. Pijte hodně čisté vody. Jezte každé 3 hodiny a hlavně, nehledejte si výmluvy, proč necvičit. Musíte být silnější, než vaše nejsilnější výmluvy. :) Je také dobré, když jeden den v týdnu vynecháte, aby si vaše svaly odpočinuly. Je to hlavně rada od mého přítele, který už několik let pravidelně posiluje a říká, že neustálé posilování není dobré a všichni víme, že odpočinek je zdravý. Takže pokud si jednou za 7 dní uděláte den volna, protáhne se vám 30 day shred na 34 day shred... ale pak to bude úplně perfektní. ;)

 


Komentáře

1 :) :) | 3. března 2013 v 17:46 | Reagovat

Level 2 je strašně těžkej, cvičila sem nejjednoduší verzi a i tak sem s některými cviky musela po chvíli přestat. Byla sem naprosto vyřízená :D Musím se přiznat, že hned 2.den levlu 2 sme vynechala. Né že by se mi nechtělo, ale bolest hlavy byla silnejší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama