La Cara Oculta. Film, který musíte vidět!

13. února 2013 v 17:34 | K.W. |  Filmy
Chcete se podívat na film, u kterého vám bude běhat mráz po zádech, kde se bude dít něco neuvěřitelnýho, napínavýho a nevšedního? Tak mám pro vás dnes skvělej tip na film! A když říkám skvělej, pak je doopravdy minimálně takovej.
Tento článek se nebude shodovat s klasickou recenzí, někdo to ani článkem nazvat nemusí, ale po shlédnutí filmu mi poděkujete, že jsem vám tu děj podrobně nerozepsala.

Hodnocení: 9/10


Takže jak už jsem řekla, skoro nic vám neprozradím. Doporučuji vám, abyste si NIKDE nečetli, o čem film je! Abyste se NIKOHO neptali, nekoukali ani na UKÁZKY! Věřte mi, budete za tyhle rady rádi. Pokud byste se dozvěděli o čem je, taky byste se na film chtěli podívat, nicméně nejlepší je takový ten moment, kdy se to neuvěřitelný stane a vy jste to maximálně netušili, nečekali, chytnete se za hlavu a budete jí kroutit.

Pokud přečkáte takovou tu úvodní několika minutovou část, kdy se celý film rozbíhá, budete odměněni! Nelekněte se. Nesmí vás odradit to, že je film španělsko-kolumbijský. Sice uslyšíte tu divnou řeč, ale pokud si budete všímat jen obrazu a českých titulků, bude to ok.


Přeci jen na vás ale budu hodná a dovolím vám krátké slovenské info o filmu: (ta úžasná dějová linie filmu postaví tuhle upoutávku na bod mrazu! Vlastně je film úplně o něčem jiném, až zjistíte o čem, budete na to koukat s otevřenou pusou!) "Belen, priateľka mladého, talentovaného a úspešného dirigenta Adriana, jedného dňa záhadne zmizne. Zanecháva mu iba odkaz na kamere, v ktorom oznamuje, že spoločný vzťah ukončuje a neželá si opäť sa s Adrianom stretnúť. Adrian si za ňu čoskoro nájde náhradu: mladú, peknú a atraktívnu kolumbijskú čašníčku Fabianu. Záhadný odchod Belen však vzbudí podozrenie, preto jej prípad začnú vyšetrovať detektívi. Ako sa postupne objavujú nové dôkazy, detektívi sú voči pôvodnej verzii príbehu čoraz skeptickejší. Vzniká podozrenie, že v záhadnom zmiznutí má prsty sám veľký maestro a že Fabiana sa môže stať jeho ďalšou obeťou."

Na závěr vám chci překopírovat pár hodnocení uživatelů na ČSFD. Naprosto s nimi souhlasím!

  • Pecka. Originální, výtečně rozvinutý nápad. Krásně mrazivá atmosféra, super hudba.
  • Bez trailerů, bez čtení obsahů a jakýchkoliv informací (doporučuji) jsem se do téhle nenápadné španělské thrillerové lahůdky bez krve pustil, a právě oproti jiným jsem si naplno užíval (některými) odsuzované i první desítky minut, kdy si s námi tvůrce spíš pohrává. Jenže právě tahle červená knihovna báječně naladí na to, co bude následovat. Nečekal bych, že mě další minuty čerstvé originality tak pohltí.
  • Miluju originální nápady. La Cara Oculta je na jednom postavený a díky hravému scénáři promakaný do posledního detailu. Atmosféra osamoceného venkovského sídla funguje jak má, udržuje napětí a to i přes relativně brzké odhalení pointy, protože i nadále z ní sálá možnost nečekaného zvratu.
Sice jsem vybrala takové ty nejpozitivnější komentáře, což není moc objektivní, ale co se týká těch víc záporných, všichni zmínili to, že nápad na děj je LUXUSNÍ.

Když se odtrhnu od toho samého vychvalování, také vám povím pár mínusů tohoto filmu. Podle mě tam nehrají moc sympatičtí herci. Ale někomu můžou padnout. Pak bych určitě ubrala část bodu za to, že jsem dlouho čekala, než se děj rozjel. Nicméně skvělá a překvapivá pointa pro mě vynesla tenhle film do výšin!

Hodnocení: 9/10

film ke stažení najdete - tady

 


Komentáře

1 E E | 23. srpna 2013 v 0:48 | Reagovat

je to vážně super film! Mně osobně se teda španělština ve filmu líbí :) zvrat je uplně hustej a nečekanej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama