To nejlepší nás teprve čeká.

27. prosince 2012 v 22:40 | K.W. |  Mým Srdcem
Bylo něco kolem šesté hodiny. Stála jsem v pokoji se svojí pěti letou sestřenicí, odhrnovala závěs a hrála to vánoční divadýlko "koukej Kristýnko, neproletěl právě támhle ježíšek?". Malá stála uprostřed místnosti, občas se zadívala směrem k oknu a nic neříkala. Říkala jsem si, jak jsem jako malá Štědrý den vždycky hrozně prožívala. Byl to pro mě nejlepší den v roce a hrozně jsem dávala najevo, jak je mi fajn, nedočkavě jsem poskakovala a ptala se, kdy už Ježíšek zazvoní, abych mohla seběhnout dolů ke stromku, zazpívat koledy a rozbalit si hromadu dárků.

Kristýnka dál stála a jediný, co zvolala, bylo: "já už chci dolů"... bez jakýchkoliv emocí, podle mě Vánoce vůbec nevnímala.

Když jsme rozbalovali dárky, trvalo dlouho, než jsme je nejdřív rozdali, Vánoce totiž každoročně neslavíme jen ve čtyřech. Je nás vždycky 13. Občas jsem koukla na Kristýnku, která si svou hromadu dárků rozbalila, ale podle mě trochu jiným způsobem, než na který jsem byla zvyklá. Každý dárek vzala do ruky, odendala z něj balící papír a položila ho vedle sebe. Potom vzala další a další a takhle to dělala se všema. Na rozbalený dárky se jen koukla, a poskládala je na velkou hromadu, kterou posunula směrem ke mně a další sestřence. Nechápala jsem proč, do tý doby než neřekla "já mám o hodně víc dárků, koukej"!

Nevěděla jsem, co jí na to mám říct. Kývla jsem hlavou a začala jsem si zkoušet svoje nový boty.

Pořád se přemlouvám, abych tohle neřešila, přestala rozebírat, že nechápu, co to s ní je a hlavně poslední dobou s hodně dětma, ale nedá mi to. Doba se prostě mění a s ní a se všemi vymoženostmi, který nám dala, i dětství. Ona má vše celoročně. Dostane, na co si ukáže a když není po jejím, udělá takovou scénu, že se jí nakonec stejně vyhoví.

Říkám si, že jsem ráda za svoje skromný, ale šťastný dětství, který jsem měla. A narážím na to, že moje oficiální dětství vlastně za pár dní končí. Druhého ledna mi bude osmnáct a říkám si, že se vlastně nic nezmění. Na silvestra to plánujem malinko oslavit. Vlastně je vcelku jedno, co se bude slavit :D Byla jsem pozvaná ke kamarádovi, kde budu v obležení šesti kluků. Jako jediná ženského pohlaví. Upřímně, nic lepšího as nemůže bejt. Ono dámská společnost je někdy až moc komplikovaná. Možná je fakt, že celkově my jsme víc komplikované. Jsem schopná to i přiznat.


Dnes jsem si koupila Malibu ve Vánoční limitované sněžné edici a už se fakt těším na ten mix co tam vypijeme. Jsem hrozně náročná na alkohol, protože vážně nerada piju něco, co mi nechutná a mě nechutná taková ta klasika typu vodka, obyčejnej rum... Prostě mám pěkně nevýhodně ráda něco jinýho, často drahžšího. :D
Co jsem tak slyšela, tu noc budeme pít dva morgany, slivovici, šampaňské, moje malibu a ještě určitě něco. Novoroční ráno bych radši vymazala. :D

Dneska tu byl můj milovaný a konečně jsme spolu oslavili naše Vánoce. Zakouřili jsme si pokoj vonnou tyčinkou, pustili si nějaký ty pomalý kytarovky (který já mám radši než koledy) a dali si dárky. Ať už mám ráda cokoliv, nic se prostě nevyrovná tomu, když ležím v posteli, on vedle mě, hraje si s mými vlasy, usmívá se na mě a povídáme si až dokud nás nenapadne dělat něco jinýho. A nebráním se tomu, že miluju, když můžu obejmout namakanýho kluka. Jeho svaly se za poslední dobu vážně nafoukly. U něj si připadám vždycky jako malý stvořeníčko, kterýmu nikdy nemůže bejt ublíženo. :):D Je to prostě můj bodyguard.


Když jsem byla malá, tuhle dobu bych byla smutná, jak už budou Vánoce zas až příští rok. Teď ale říkám:

to nejlepší nás teprve čeká! :)
 


Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 23:04 | Reagovat

Mám čtyřletou, o 13 let mladší sestřičku a připadám si, jako bys mluvila o ní. Spousta dnešních dětí je vychávávána ve zvláštním duchu, kdy vše řídí ony a ne jejich rodiče. Nejzvláštnějí na tom je, že mě i sestru vedl ten samý tatínek s maminkou,... ačkoli zcela jinak.
...Mám stejný názor, v mužské společnosti je vždy příjemněji=)
... Všechno nejlepší k nastávajícím osmnáctinám=)

2 kler-wonder kler-wonder | Web | 27. prosince 2012 v 23:29 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

3 Lenka Lenka | E-mail | Web | 27. prosince 2012 v 23:52 | Reagovat

Dneska konečně dobrý počtení. Letos na mě a na mladší sourozence Vánoce tolik nepadly, ale zas tak drastické to nebylo. Radost z dárků byla, ale tak nějak mi začíná docházet, že už na Ježíška asi moc nevěří :-)

4 Vendy Vendy | Web | 4. ledna 2013 v 17:21 | Reagovat

[1]: To, že malé děti všechno řídí, není dobře - spíš se všichni podřizují jejich rozmarům. Ale dokud děti nepoznají odpovědnost, není možné, aby se jim ve všem ustupovalo. Pokud se ustupuje, zdá se, že ti nedospělí jsou rodiče.
Ke Kristýnce - ta lhostejnost je vytvořena tím, že má všeho dost. Že je obklopovaná dárky. Možná by měla spíš být obklopovaná zážitky, povídáním, cestováním, chozením do ZOO nebo na koníčky, nebo do dětského divadla.
Pak to dopadá, že jen rozbalí jeden dárek za druhým, z žádného nemá radost, jen usoudí, že jich je hodně.
Divné. Je to opravdu ta správná nadílka pro takové dítě?

5 Vendy Vendy | Web | 4. ledna 2013 v 17:22 | Reagovat

P.S. jinak, tvé povídání se mi moc líbilo. Prostě den, který prošel kolem tebe a nechal něco hezkého...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama