Alkohol přítelem?

16. října 2012 v 10:20 | K.W. |  Názory
Alkohol. Zbytečná tekutina nebo nezbytný přítel?

527385_485558631468088_1609494667_n_large

O tomto tématu by se dalo debatovat hodiny. Jak moc a jak často alkohol potřebujeme, jak nás mění a jestli se bez něj umí všichni lidé bavit... neumí. Popřemýšlela jsem o alkoholu v té pozitivní stránce. Malé množství neuškodí. Jsme jen lidi, kteří často přetékají problémy a někdy jich je zkrátka tolik, že na ně nemáme dostatečnou sílu. A tělo potřebuje přijít na jiné myšlenky. Zapomeneš, užiješ si, ale po čase se ti ty problémy vrátí, někdy možná daleko větší, někdy menší, ale nezmizí. Dobrá, souhlasíme všichni, že tenhle "lék" nic extra nevyřeší.

V dnešní době ale účinkuje jako jakási pomůcka pro spestření nálady. Lidé mají potřebu znát co nejvíce lidí, nacházet si hromadu "kamarádů", chtějí být známí, populární (viz facebook) a když s těmahle "kámošema" tráví čas někde venku, na akci, v hospodě, zjišťují, že si vlastně nemají co říct a jediný, co drží řeč, je drbání ostatní. A po nějaké té deci v krvi jde to klábosení o mnoho líp. Prokecáváš kraviny, směješ se pádům, nadávkám, drzým řečičkám a věcem, který by si za střížliva normálně neudělala. Prokalený večer, prokalená noc. Nic proti tomu nemám. Taky si občas ujedu na těhletěch nocí plný našich jiných stavů... ale je nějaká pravda na tom, že si lidi na tyhle nálady tak moc zvykli, že už bez nich nemůžou být? Ve dne stojí vedle sebe, nemají si co říct a jen se těší na noc, až se zas pořádně utopí v lihu a odváží se? Ale alkohol tvůj život ovládat nebude...nebude ti ho pořád ulehčovat.. Jenže někteří lidé si to myslí.

Znám v okolí spoustu lidí, pro který je alkohol jako pro mě jemně perlivá voda. Tvrdí, jak mají strašně pestrý život a užívají si ho, dokud jsou mladý, serou na školu, pomlouvají své (v minulosti) opravdové přátele (kteří preferují střízlivé stavy) provokují, hulí trávu a myslí si, že jsou strašně úžasní. A já jen vím, že si úžasní nebudou připadat dlouho... protože se jednou ve všech těch sra*kách utopí.
 


Komentáře

1 Katie Katie | Web | 16. října 2012 v 10:58 | Reagovat

Dost výstižný. Souhlasím s tebou. Dnes už lidi neznají hranice a alkohol si neudrží od těla i když zabíjí. Což je smutné.

2 Lady Es Lady Es | Web | 29. května 2013 v 17:17 | Reagovat

Pravda. V opilosti děláš takové věci, které by si za střízliva třeba nikdy neudělala. A to že se v opilosti bavíme se všemi a za střízliva si nemáme s těmi lidmi, co říct je naprostá pravda. Znám spousty lidí, co se v opilosti dokázali bavit s každým a s každým si rozuměli a když vystřízlivěli polovinu z těch lidí, ani nepozdravili. Ano můžeš pít, ale alkohol tě nesmí ovládat. To ty musíš ovládat alkohol i když je to občas hodně těžké. Ale většina hádek, konfliktů a občas i bitek ja zásluhou nadměrné míry alkoholu. Všichni se cití najednou strašně silní. Občas mi přijde, že dnešní lidi se už bez alkoholu neumí bavit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama