Školu si proměním v prázdniny

29. srpna 2012 v 10:56 | K.W. |  Názory

(jedna fotka z krásnýho dne s ním)

Jdeme dál...


Všichni si asi už každý den říkáte, jak za chvíli začne opět ten známý stereotyp "ranní vstávání, škola, učení, spánek". Je to tak. Mělo by to tak být. Málo času na ty skvělý aktivity, míň odpočinku, méně brigád a peněz, tak bych to měla mít já. Ještě, když budu maturovat z francouzštiny. (Jo, maturuji už ve třeťáku... abysme toho ve čtvrťáku neměli moc. Přeci jen, maturovat z předmětů, které mám ve francouzštině je celkem.... hrozný.)

Udělám ale s tímhle školním rokem trošku jiný proces. Nebo alespoň chci. Přeci jen - znám se a vím, že hodně mých plánu nevyjde. Kamarádka mi včera celkem otevřela oči. "Vždyť to bude to samý jako o prázdninách, akorát si spolu odsedíme pár hodin v lavici." A kdybyste nás dvě znali a viděli nás o hodinách, řekli byste, že má pravdu, protože to zas tak hrozný nebude - s ní. Vlastně se na to i docela těším. Už jsme si nakoupili 2 obří předražený chrastící propisky za 240Kč, kterým budeme "nechtěně" otravovat učitele, vybíráme si francouzský knížky o detailních popisech vražd :D a celkově si tu školu zpříjemníme. Není nad to mít skvělýho parťáka v lavici.

K těm knížkám, chcete jednu doporučit? Znáte Maupassanta? Půjčila jsem si od něj jeho sbírku povídek ve které je i třeba povídka "šílenec" a řeknu vám, že mě to nehorázně bavilo a hltala jsem každý slovo, i když to bylo ve fránině. Možná to bude znít morbidně, ale hrozně mě baví číst absurdní věci typu (citace z šílence) "Vzal jsem si nůžky, rozstříhl ptáčka až z něho vytekla krev, tak moc jsem se v ní chtěl koupat, nechat jí protékat mými vlasy, dýchat její vůni..." no prostě masakrální absurdita jako blázen. Šílenec, jo, proto se to tak jmenuje. Je to jen text, proč z toho hned zvracet. Popsal to vážně skvěle.

Ještě něco vám povím. Školní rok nevidím zas tak černě taky proto, že tam budu se svým přítelem. Sice jsem si vždycky říkala, že bych s ním nemohla chodit na stejnou školu, protože bysme si zevšednili, my to ale po pár dohodách zvládneme a jsem vážně ráda, že tam budu mít takovou oporu/podporu... Prostě něco jako - když mě nějakej učitel hodně na*ere, vím, ke komu se jít vyžvanit. A krom toho, společný obědovky by nemuseli být k zahození... Je tu ale jeden háček. Možná je úplně mrňavej, ale podstatnej. Táta mýho kluka je totiž učitel. A nejen to. Učitel na našem gymplu. Je jediný štěstí, že neučí mě. Matiku a fyziku? To by mě asi Radkovi zakázal. :D

Prázdniny i běhěm školního roku? Já si je dokážu udělat. Bude to to samý, akorát místo brigády budu ve škole. Chci si naplno užívat každý den a neofrňovat se nad tím, že se blíží září. Odpoledne a víkendy budu mít přeci volný. Stačí si jen umět navrhnout fajn aktivity na volný chvíle.

A jak jste vy připraveni do školy? Pokud tedy studujete?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama