Černá, ta, co k tobě přiroste

15. srpna 2012 v 12:44 | K.W. |  Mým Srdcem
Zdobí těla. Dává jim smysl, symboliku. Nebo spíš měla by. Navždy ti zůstane na těle. Ve stáří ti skrz ní přelezou vrásky a pořád tě ten symbol doprovází. Měl by být promyšlený. Žádná rychlovka, co tě napadne, co na někom uvidíš. Tetování.


Znám jednu slečnu. Neví, co s penězi a nejradši by vypadala jako půlka planety. Nemá svůj vlastní názor. Něco vidí, překopíruje to na sebe a tímto způsobem si jakože vytváří "svýj vlastní styl". A tetování se jí samozřejmě nevyhnulo. Jednou jí hráblo v hlavě a nechala si do výstřihu vytetovat obrovskou kytku. Přímo mezi prsa. Všem se pochlubila, jak to probrečela a nechala si vyslechnout lichotivé komentáře. Jakmile se jí ale zeptáte, jaký to má smysl, proč zrovna kytka? "Nevím, líbí se mi" - se mi nezdá jako dostačující odpověď. Rozhodně né u tetování.

Řěkněme si, že je každýho věc, co se sebou udělá. Ano, to je, ale neměl by někdo takovým holkám trochu poradit? Že se jí to za pár měsíců nebude líbit? Že je jen patnáctiletou puberťačkou, co chceš vše? A to vážně je.

Nebudu se už zabývat jí. Vrátím se k mýmu názoru, který můžu mít jakýkoliv. Podle mě je tetování víc než jen obrázek vyrytý do těla. Mám takový názor, že ten obrázek musí něco znamenat, doplňovat mě jako osobnost, nebo mě něčím vyznačovat, napovědět o mě něco... říct lidem dál. Promýšlím ho už léta.

Postupem času, kdy promýšlím, přemýšlím, vybírám a vyřazuju, jsem se rozhodla, že moje tetování bude mít pouze černou barvu. Existuje milion důvodů - za prvé - jakmile to má barvy, už se to nemusí k něčemu hodit, nechci vypadat jako semafor. Za druhé - je to barva protestu a já protestuju celý svůj život proti všemožným věcem, mám to zkrátka v krvi. Za třetí - znamená sílu a já se snažím bejt co nejsilnější (určitě né po té svalové stránce). Za další - díky jejímu velkýmu kontrastu s ostaními barvami, jí jen tak někdo nepřehlídne - a já chci, aby moje tetování bylo vidět.
a další jeden velký důvod - tenhle význam barvy hrozně moc potřebuju:

Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem.

A jsem zas o krok napřed k výběru tetování. Slíbila jsem si ho k osmnáctým narozeninám. Takže mám ještě čtvrt roku na promyšlení.

jaký máš názor na tetování ty?

 


Komentáře

1 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 13:05 | Reagovat

Hezky napsáno, taky nemám ráda ty lidi, co si něco nechají vytetovat, protože je to in, protože se jim to jen líbí a bla bla, mě se líbí Chester banington, ale proto si jeho obličej nenechám vytetovat na zadek. Já absolvovala první kérku v šestnácti, malý nápis hope na mém předloktí pro mě má význam i po víc, jak pěti letech. Nenechala bych si vytetovat jen nějakou blbost. Mám znaky, mám nápisy, mám i obrázky, ale všech mých osm tetování má pro mě význam a navrhuju si je sama, protože to pro mě něco znamená. Co se barev týče vidím to stejně, moje tatérka mějednou nahlodala, když mi jednu kérku,( nápisy) chtěla obtáhnout červenou, ale neuměla jsem si to představit a černá je přece jen věčná....Ale mám jedno, trošku barevné tetování. Pod klíční kostí mám holubici s růží a tu růži mám vybarvenou modře a okolo vystmívoané, ale jen slabě, takže to pořád nepřebíjí tu černou :)

2 Robina Robina | Web | 15. srpna 2012 v 14:06 | Reagovat

Tetovanie je dobré. Je to odtlačok duše aj keď tou ihličkou to moc bolí a ja pri tom zamdlievam. Je to pamiatka, pečiatka, adresa duše a čierna vec symbolika. Ťažká symbolika. Ľudom sa to páči a mne sa to páči na ľuďoch. Ja sama si dokážem dať iba tú deckú čo sa potrie vodou a odlepí na ruke. Potom sama zošúpe. Je to lepšie lebo ja by som to potom ľutovala. Ale na ľuďoch je to pekné.
A kopíráci? Nech sa idú uškvariť do vulkánu o pár rokov budú ľutovať.

3 Liz Dream Liz Dream | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 16:36 | Reagovat

Ne, nekopíruju, i když to tak možná bude vypadat, ale mám stejný názor jako ty.
Ještě to samozřejmě není přomyšlené úplně do detailů a tak, ale chtěla bych taky jen černou barvou.
Nechápu lidi, který mají téměř po celém těle tetování a když se jich zeptáš na důvod, tak ti odpodoví jenom že se jim to líbí apod.
Pro mě to tetování má význam prostě symbolu, který je DŮLEŽITÝ pro toho člověka!!
Já jsem chtěla vytetovat tu vlaštovku nebo co to je, jestli víš, co myslím, ale.. ne že by se mi to nelíbí, jenže to nevystihuje přesně ten smysl, proč to chci. Přemýšlím nad spirálou, protože ta symboluje takovou tu nesmrtelnost, život po životě a.. prostě se mi to děsně líbí.

4 honey-perfect honey-perfect | Web | 15. srpna 2012 v 16:59 | Reagovat

tetování.. ♥ strašně bych chtěla, ale rodiče jsou zásadně proti.. ;-)
a jaké chceš tetování? máš představu?:-)

5 Annie Annie | 15. srpna 2012 v 17:09 | Reagovat

Tetování prostě musím mít smysl. Není to jen něco na chvíli, je to na celý život! Nechápu lidi co si na sebe nechávají tetovat blbosti tipu: pejsek, delfínek,...no duvod "líbí se mi" je fakt málo...ty lidi to nechápou, že to není jen na okrasu. Mě se třeba líbí tetování v podobě motta nebo citátu. To má smysl...

6 Ivon Ivon | Web | 15. srpna 2012 v 22:41 | Reagovat

Mám na tetování stejný názor jako ty. Není to jen chvilková záležitost, takže by pro člověka mělo něco znamenat. Tetování bych moc chtěla na předloktí pravé ruky (přemýšlela jsem o květu jasmínu, protože v něm vidí symboliku toho, že v jednoduchosti je krása), bohužel vzhledem k oboru, který studuju by to časem mohl být problém, takže stále otálím. Přece jen spousta lidí v naší společnosti vidí tetování jako znak nějakých vyvrhelů...

7 Vendy Vendy | 24. srpna 2012 v 7:35 | Reagovat

Já jdu na tetování v září :) ... nechám si vytetovat na krk písmenko J :) myslím si, že je nesmysl nechat si někam udělat jen tak motýlka, delfínka a kdo ví co ještě :) prostě by to mělo znamenat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama