To, co chci, a jednou se prostě musí stát!

13. července 2012 v 11:29 | K.W. |  Mým Srdcem

Mám svůj sen... být jednou dál, než kam došli mí rodiče. Nemít obyčejný život a dělat jen to, co doopravdy dělat chci.

Každý nad tím někdy přemýšlí. Nad tím, co by tak rád měl, tak rád zažil...uskutečnil. Sní, představuje si, jaký by to bylo a jaký to třeba bude, snaží se toho docílit, jde si za tím a přizpůsobuje tomu životní cestu. Já vm jedno. Vím, že doopravdy nevím, co vlastně chci, proto je můj sen takový, abych na to jednou přišla. Mám přání a mám jích šíleně moc a víte, co je nejhorší k jejich splnění? Lenost... nebo má povaha "nechat vše být, ono to nějak půjde."

Přála bych si být bohatá. Už mě *ere každý slovo o tom, jak to není k životu důležitý a nepotřebný. Prachy jsou doháje ku*va důležitý! Kdybych je měla, nemusela bych se celý prázdniny štvát tady s brigádou za 40 korun za hodinu a mohla bych si přilézt za máti, že chci prachy a letím k moři, nebo jedu do Prahy, kterou hrozně miluju. Prostě bych si užívala mnohem víc, než teď. A jo, vím, že bejt zbohatlík má i svý nevýhody - říká se to, nebo ne? Tak proč na žádnou nevýhodu nemůžu přijít? Asi není zas tak strašná. Nepovažuju se za úplně blbýho člověka (joo, hrozně si věřím, kritizujte mě třeba) a proto vím, že bych s penězi naložila vcelku dobře. Neřííkám, že žádný nemám, ale to minimum se prostě utratit nedá. Párkrát bych si zašla nakupovat - protože to je něco, co musím jednou za čas udělat, abych se úplně nezbláznila pokaždý, když vlezu do skříně, pak bych si koupila zrcadlovku a chodila ven! Prostě bych fotila dokud by mi neupadla ruka a do noci bych ty fotky upravovala a možná to dotáhla někam hoodně daleko, možná taky ne, a zůstal by mi jen ten foťák, ale i tučný konto rodičů, který by mě podrželo i kdybych byla jakkoliv na dně. Kolikrát jedu třeba busem a vidím z okna tolik věcí, který bych chtěla vyfotit, který si o to úplně říkají a chtějí aby byly zachycený. Malej roztomilej klouček s pihami po celým obličeji, pobíhající tráva ve větru nebo večerní západy slunce... tyhle věci můj blbej foťák nechtějí. Oni chtějí zrcadlovku...pořádnej drahej foťák.

Cestovala bych. Je to můj sen už od dětství, kdy jsem se poprvý odlepila letadlem z letiště a sledovala mizící krajinu pode mnou. Nejradši bych objevila celý svět! Nejradši bych viděla každý nádherný město na světě, každičkou pláž vedle který ať už je bar, nebo skatepark, nebo chudá poničená ulice... chtěla bych poznat lidi všech národností, porovnat je, seznámit se s nimi, dozvídat se jejich příběhy, jejich zvyky,... umět všemi jazyky a porozumět jim.

A v neposlední řadě těch mých milion6753456789 přání, bych chtěla i tu jednu běžnou věc, kterou v tenhle moment mám a to je láska. Člověka po mým boku, kterej se mnou bude prožívat všechny tyhle krůčky za mými dalšími sny.

Tak neodcházej a buď tu pořád se mnou... :)
 


Komentáře

1 Domush Domush | Web | 13. července 2012 v 11:35 | Reagovat

Hezký článek =)

2 nactileta nactileta | Web | 13. července 2012 v 11:49 | Reagovat

Máš moc hezký sen :) Přeji ti, aby se ti jednou alespoň částečně splnil ;) .. Dnešní doba je na to uzpůsobená, jenom se v tom musí umět chodit.

3 Maty Maty | 13. července 2012 v 11:50 | Reagovat

Tak s těmi penězi máš sakra pravdu! Skvělej článek :)

4 Ňuňánek Ňuňánek | Web | 13. července 2012 v 12:00 | Reagovat

Souhlasím s tebou... myslím si, že jsme na tom tak nějak stejně.. akorát já už zrcadlovku mám, ale ted by se šikl ješrtě pořádný objektiv..

5 noname noname | 14. července 2012 v 11:51 | Reagovat

Velmi překrásný článek. :))

6 Vendy Vendy | Web | 14. července 2012 v 13:32 | Reagovat

Chápu, jak moc tě štve nedostatek peněz. Rodiče asi dělají, co můžou, ale ne každému se podaří získat dobrou práci nebo začít podnikat a vydělávat. Sama vidíš, jak těžké je vydělat nějakou korunu a v dnešní době v naší zemi je docela zoufalé se uživit, aspoň v některých případech.
Chápu, jak moc bys chtěla někam cestovat a nestarat se o finanční zázemí, poznávat svět bez toho, aby sis na cestu šetřila dva roky dopředu nebo si brala půjčku, která tě připraví o barák.
Chápu, jak moc bys chtěla ten luxusní foťák, který sází parádní fotky, jednu za druhou. A chápu, že chceš otevřít šatníkovou skříň a najít tam oblečení, které se ti fakt líbí.
Ale po pravdě, nejsem si jista, jestli jsou ti bohatí tolik tolik šťastní. Jasně, finanční starosti je nezatěžují, ale vypadá to, že se pořád štvou za něčím dál a dál a to, co mají, jim nestačí. Zeptej se sama sebe - proč? Polovina z věcí, které mají, by ti bohatě stačila k životu. Jim ne. Takže je to štěstí opravdu v penězích?
Ty, až jednou získáš zrcadlovku, budeš šťastná jak blecha. Budeš s ní fotit každý den a vymazlovat se s každou fotkou a mít z ní ukrutnou radost. Bude tě bavit fotit i poté, co tento foťák získáš. Budeš si zrcadlovky umět užívat. V tom je rozdíl mezi tebou, která nemáš peníze a toužíš po věcech, které si nemůžeš dovolit, a mezi bohatými, kteří mají všechno a ničeho si neváží a z ničeho nemají radost delší než pět minut.

7 Peter Fireworks Peter Fireworks | Web | 14. července 2012 v 18:06 | Reagovat

Tak to ti teda povím, asi jeden z těch nej.. nevím jak to říct.. snů. Tvůj sen je  skutečně motivující. Na peníze mám stejný názor. ,,Miluju" když máma říká že peníze nejsou zas tak důležitý a takovýhle kecy. No jasně a proto žijeme tři v bytě 1+1, asi tak no. Protože peníze nejsou důležitý. -,- Přeju ti aby se ti tvůj sen splnil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama