Tajemství, jak se neutopit při stěhování ve věcech?

8. července 2012 v 11:29 | K.W. |  Mým Srdcem

Předem se ptám, nemohl by mi někdo zkušenej poradit, jak se tak nějak co nejjednodušeji přestěhovat? :D Nějaké tajemství stěhování? Je takový nějaký? Protože já se tu v tom všem začínám nějak potápět, kdyby jen to - přímo topit. :D

Ze začátku tu ještě stála hromada krabic, do který jsem prostě měla vše jednoduše naskládat. Skončila jsem ale rovnou u první, kdy se rozhoduju, jestli ty časopisy vyhodím, nebo si je ještě někdy přečtu. Jsou z Francie, ale máti řádí, jak jsou to úplný zbytečnosti a že je do novýho baráku nepotáhnu. FU*K!

Myslela jsem si, že nejsem zas tak obklopená hodně oblečením a že je skříň s ním celkem malá, ale zmýlila jsem se. To, co mi tu visí na klávesách, na poličkách a je všude možně rozházený po koberci, to je určitě množství, se kterým se nepočítalo. Něco z toho musím vyhodit, zbavit se toho - říkám si a vím, že to stejně neudělám.

Táta běhá z bytu do baráku a neví co dřív, matka se zatím naštěstí stará jen o svoje věci, protože až se dostane do mýho pokoje, určitě to skončí řevem, křikem, možná i pláčem. Kéž bych se tomu mohla vyhnout. Svoje věci si vydupu, to ať si je jistá!

Probírám se knížkami z knihovny, je jich asi 20 a vím, že když je teď zahrabu, nestihnu je do termínu vrátit. Doháje tak kam s nimi? Prostě je někdy pak najdu. Házím je do krabice a snažím se je nijak nezničit. Beru do ruky desky s mými výkresy a otevírám je, vždycky jakoby kontroluju, jestli mi odtuď něco nezmizelo...všechny tam jsou, zavírám desky a pokládám je na spod další krabice.

Nikdy jsem tenhle pokoj neměla nějak extra ráda, ale teď, místo toho abych se těšila do novýho baráku, začíná se mi stýzkat po tomhle. Jo, je pravda, co se říká - něco jako - začne to mít význam až když jsme nuceni to opustit... Přeci jen jsem tu zažila celý svý mládí, měla jsem tu první svoje kluky, leželi tu na posteli, smutnili tu, smáli se, seděli v okně, na židli... na tenhle hnusnej koberec jsem vylila pivo, když jsme se tu zavřeli s exákem, schovávali jsme se tu s Davidem, obědval tu... Takových vzpomínek... takovejch 2567843678997656 nocí v posteli plných přemýšlení... neskutečný. Teď tu bude žít někdo jinej a já jsem nucená udělat tlustou čáru za minulostí, vzít si svý krabice a odpajdat do novýho... snad lepšího. Jo, měl by bejt lepší, tak snad se jím otevře i novej a hezčí život. Jsem na to zvědavá...

Sedám si na jediný volný místo v pokoji, kde je minimálně věcí a rozhlížím se. Je toho tolik, co za pár dní opustím...

A ještě jednou se ptám, máte nějakou šikovnou radu? Jak tohle celý přežít v klidu? :D
 


Komentáře

1 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | Web | 8. července 2012 v 11:36 | Reagovat

Naprosto chápu tvoje pocity. Rodiče mi už koupili dům, do kterého se jednou nastěhuju a já si to tam snažím zařídit. Přitom se mi z mého pokoje tady doma vůbec nechce pryč ... :(

2 Peter Fireworks Peter Fireworks | Web | 8. července 2012 v 13:00 | Reagovat

Yep, nedávno jsem taky zažil stěhování. aráka 6+1 do 1+1. Díkybohu se to udělalo tak že mám i samostatně pokoj. Ale těch krabic, nikdy už nechci vidět krabici plnou věcí. :D Těch knížek, těch hadrů. K tomu už mě nikdo nepřinutí a kupodivu se mi ale po starým domě ani nijak moc nestýská, jasně, už nemám tři pokoje ale jenom jeden, ale o to líp. Jinak ti přeju aby stěhování proběhlo v pohodě. ;)

3 N. Rainbow N. Rainbow | 8. července 2012 v 15:18 | Reagovat

najľahšie je najprv zbaliť tvoje obľúbené veci, začať oblečením a všelijakými doplnkami, a nakoniec skončiť dekoráciami.
Veci ktoré ti z toho zostanú preber a tie ktoré sa ti budú páčiť najmenej a budeš mať na ne aj najmenej spomienok vyhoď... ;) a tak budeš zbalená behom pár hodín, možno aj skôr ;) veľa sťastia.. :)

4 Taňa Taňa | 22. listopadu 2015 v 16:54 | Reagovat

Súhlasím s N. Rainbow.Sťahovanie žiadna sranda :D Už nejaké to sťahovanie mám za sebou :D Najprv do Brníčka Brna, kde som si zobrala hlavne veci - oblečenie a nejakú tú fotku, pri ktorej mi vždy stíslo srdiečko, že som sa sťahovala tak ďaleko. Teraz žijem s priateľom na priváte. Kamarátka sa sťahovala až do Prahy, tak mi potom nechala krabice z obalove-materialy.cz, takže som do dvoch naložila skriptá a keď boli rodičia na mojich promóciách šup s krabicou späť na Slovensko. No a teraz? Valíme po novom roku do Prahy - ďalšie sťahovanie, už teraz si zhromaždujem veci, ktoré beriem so sebou na Vianoce na Slovensko a ktoré fakt v Prahe potrebovať nebudem. Zostáva už len nejaké oblečenie, ktoré je potrebné pretriediť a hodiť to do kontajnerov na textíliu. Ale tak nová výzva - nové veci, nové zamestnanie, nové kamarátstva, nové mesto...

5 ElkaT ElkaT | 25. listopadu 2016 v 14:05 | Reagovat

[4]:Také to máš dobře extrémně: D Já osobně jsem se tedy stěhovala jen z privátu na privát a také to není sranda. Přítel se nyní ke mně nastěhoval ao pololetí se jdeme stěhovat již do malého domku :) Takže to bude chtít pořádnou přípravu a možná budu muset také objednat nějaké ty krabice z nějakého e-shopu. Koukám, že na tom e-shopu obalove-materialy.cz prodávají i dárkové tašky :) to je super a nejsou ani drahé. No minimálně si odtud asi koupím bublinkovou fólii, neboť v tescu a všude, kde jsem se zatím pohybovala mi přijde strašně drahá.

6 Emily34 Emily34 | 31. prosince 2016 v 8:12 | Reagovat

mně pomohli krabice, abych se v tom množství neutopila:) Jinak prostě se asi nikomu nikdy nepodařilo přestěhovat: D vždy jsou nějaké komplikace, buď vám odvolá stěhovací firma termín nebo vám kamarádi porozbíjíte co se dá: D Kamarádka se stěhovala minulý týden a na všechny krabice, kde bylo sklo, napsala "pozor, sklo". A ne nepomohlo:/ Kluci jí 2 krabice nechtěně pustili, ale říkala jsem jí, zůstala mi bublinková fólie, kterou jsem si také zakoupila na obalove-materialy.cz, jelikož mi vyhovovala cena a rychlý dovoz. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Je to sice kamarádka ale nedá si vůbec poradit a tak skončili její oblíbené Drinková sklenice na střepy a stejně už nemohla rozdávat polévku, ale tak ikea vyřeší talíře, ale ty sklenice ji budou mrzet ještě dlouho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama