Miluj mě ironicky

7. července 2012 v 10:40 | K.W.
Tajemství týhle knihy
...už tajemstvím nebude.

Miluj mě ironicky - napsal: Maxim E. Matkin


(kurzívou: části z knížky. Normálním písmem: moje slova.)


"Život je jeskyně plná lidí, schůzka, kterou ti někdo domluví, je tma. Jednoduše dovolíš, aby ti kdosi osahával tvář, a těšíš se, až rozsvítí. (
A tím rozsvícením, buď může být zklamání, nebo naopak úspěch. Musíme prostě často do něčeho vlítnout po hlavě, abysme se dostali dál.)

Asi je důležité umět žít svůj nedokonalý život, protože příroda ráda kompenzuje svoje nedostatky tím, že vám přihraje do cesty někoho s úplně jinými nedostatky, aby v součtu vznikaly přijatelné celky. Vždyť z dokonalých bytostí se rodí jen boží synové, a my všichni přitom pocházíme z lidských matek a otců. (Proto mě vždycky tak děsí, když chodím s někým perfektním. Nicméně po čase zjistím, že i on perfektní není a strach přejde.)

Skutečná spřízněnost duší je nezničitelná, a když už víte, že ji můžete ztratit, začnete si jí vážit. (Vážit, přilepit si ho k tělu, udělat z něj to "všechno, co mám" a tímhle i obrovsky riskovat, protože čím víc se na něm stanu závislá, tím víc bude bolet, když se rozejdeme. Postupně si začínám myslet, že život je jen o risku - nikdy nepromyslíme úplně všechno, na to je srdce moc blízko mozku.)


Život si najde svoji cestu. Je to tak. Někdy opravdu příliš přemýšlíme, příliš se točíme v kruhu ukřivděnosti a smutku, a potom se nestačíme divit. (Přesně tak. Proč věřit víc sobě, než okolí? Život už nějak proběhna, tak proč mu nedůvěřovat? Ono už to nějak skončí, všichni víme jak.)

Trochu ženského žárlení je pro muže životně důležité, jinak má pocit, že je zanedbávaný anebo že si může všechno dovolit. (A u nás to je úplně stejný.)

Nikdy se neptejte: "Na co myslíš?". A pokud už se zeptáte, nikdy nechtějte vědět pravdu. Je to pro vaše dobro. (Na tohle jsem už taky přišla. Jednou do práce přišla kolegyně a hrozně jí to slušelo. Kluci - kuchaři - se na sebe po jejím odchodu podívali, mrkli na sebe a něčemu se zasmáli. Pak jeden řekl "Aldo, právě teď jsme měli úplně stejnou myšlenku" a on přikývnul. A já se zeptala, čemu se smějou, na co myslí, že zas na nějaký úchylárny a on jen: "ne, tentokrát vážne ne". Samozřejmě to nebyla pravda.

Na jedom zápěstí měl černý náramek s nápisem BE STRONG a na druhém červený NEXT LOVE. A to je ono. Zmobilizovat síly na další lásku. (Nezabývat se přebytečně dlouho tou minulou, jít dopředu a co nejvíc těch sil využít k té budoucí lásce. Tohle jsem já osobně poznala už tolikrát. Je zbytečný se vyčerpávat na minulosti. Ale přesto se to děje a často je šíleně těžký to zastavit. Já vím.)

A jestli ste už na tu knížku narazili a váháte, jestli jí přečíst, já vám říkám JO, zhltnete jí.
 


Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 7. července 2012 v 10:51 | Reagovat

Knihu som čítala, je úžasná ^^

2 Cornelia Cornelia | Web | 7. července 2012 v 11:51 | Reagovat

ještě jsem jí nečetla ale pasáže zní vskutku zajímavě..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama