Ta jiná tráva. Častější a normálnější

7. června 2012 v 21:48 | K.W. |  Názory

Sedím tak v parku na lavičce, poslouchám smích a pozoruju jemný zašedlý kouř lině se vanoucí z kámošovo pusy. Další kámoš do něj šťouchá a zoufale ho prosí o další potáhnutí. Dokuřují a když jim dochází, že už v puse nic nemají, přemýšlí, jak sehnat další trávu. To zelený, co strašně páchne a pomáhá to lidem zapomenout na problémy. Já z toho pachu odvracím hlavu a zvedám se k odchodu. Já takhle svůj život trávit nechci.

Stalo se to kvůli lenosti a hlavně zbabělosti. Pár lidí jsem takhle ztratila. Začali se na ně kupit starosti a oni před nimi jen utíkali... zjistili, že to zelený páchnoucí jim prozatím pomůže, ale pomůže jim to napořád?

Pak mě taky napadá nuda. Vážně ty jejich líný mozky prostě neumí vymyslet něco jinýho jak se zabavit? Opravdu jedinou jejich náplní života musí být tráva, chlast a dělání bezhlavých průserů? Jakýsi východisko? Nejlepší možný řešení?

Překládají se mi v hlavě jejich jména jako při obracení karet a uvědomuju si, jak se ty známý a vtipný tváře změnily. Jejich smysl života se zůžil a já poznala, že skoro každej myslí jen na sebe, na to, jak se mít dobře a udělat pro to cokoliv. Zradí kámoše, zadluží se, lže a to vše ho pak pronásleduje.

Je to kolotoč, do kterýho jsem se jako šíleně zvědavej člověk taky přimotala, ale po pár týdnech jsem ho opustila. Vnímám svět kolem mě jinak a toužím tedy rozhodně po něčem víc. Po větším smyslu s větším množstvím možností. Opět jsem věřila lidem až moc brzo a opět jsem na todoplatila.

Marihuanu nezavrhuji úplně. Podle mýho názoru má každej právo na to utéct od problémů alespoň na malou chvíli. Je to pomoc a lék. Jednou za čas si odlehčit mozek. A celkově bych to shrnula tak, že ať už si člověk vybere jakýkoliv směr života, musí za něj nést následky a né před nimi utíkat. Takže nebuď srab a přiznej si to Kláro! Tohle ti prostě hodně ulítlo.

Jdu dál a vím, že už slova jako je "tráva, drtička, pytel..." hodně dlouho neuslyším....
 


Komentáře

1 K. K. | Web | 7. června 2012 v 22:34 | Reagovat

Tráva je svým způsobem strašná svině, ze začátku je to strašně fajn, ale časem už si člověk začne uvědomovat, že tráva nepomůže problém vyřešit, tráva ten problém ještě zvětší. Ale to už je pozdě..no nic.. Článek se mi moc líbí ;)

2 veeeeeem veeeeeem | Web | 7. června 2012 v 22:36 | Reagovat

ahoj, hodně zajímavej článek;) ale ta charakteristika lidí, co se na trávě stanou více či méně závislí mi přijde trochu přitažená za vlasy. teď jsem dělal maturitu a ve vedlejších třídách byli kluci, co podle mě dost dojeli na hulení. jeden z nich prej nedal ani jednu zkoušku..hrozně chytrej kluk, ale od doby, co hulí, to s ním jde do sraček.. nicméně, pokud znáš lidi, kteří se takhle kvůli trávě fakt chovají, tak to Ti teda nezávidím. lhát, zadlužovat se a stavět green nad přátele už je fakt moc:/..
ale souhlasím, že každej by měl mít právo na občasnej high:D

3 Jane Jane | Web | 7. června 2012 v 23:34 | Reagovat

To je přesně to, že lidi berou trávu jako nějakou drogu, která jim pomůže zapomínat na problémi a kdesi cosi. On je vážně rozdíl mezi "zneužíváním marihuany" (jak je to vidět u těch puberťáků) a "(vy)užíváním marihuany"...

4 Lady Es Lady Es | Web | 29. května 2013 v 17:30 | Reagovat

Nemám nic proti trávě, ale nechápu ty lidi, kteří nevydrží ani hodinu bez jointu. Kteří se každý den musí zhulit jak dogy, protože už to ani jinak neumí. Říká se začíná to nevinně jedním brkem, ale to je lež, kdo nechce nespadne do toho. Když je to takový relax jednou za čas si dát a né třeba utíkat od problému, jen prostě na chvilku vypnout a relaxovat, ale hulit každej den, bože ne.. Hlavně jak ty lidi vypadaji, každej to pozná hned na první pohled a co z toho vlastně mají?? na to asi nikdy nepřijdu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama