Opustil svého syna

9. června 2012 v 18:44 | K.W. |  Mým Srdcem
Kouká mi s prosbou do očí a na tváři se mu vykreslují pod světlem z okna drobounké pihy. Tahá mě za rukáv a hlavou ukazuje směrem k obýváku a k pexesu, který tam má rozložený a připravený. "Pojď si se mnou hrát Kláry." Poskakuje a na tváři se mu kouzlí mírný úsměv.

Od tý doby, co se na něj vykašlal jeho vlastní táta, jsem pro něj daleko víc. Nejde ho odmítnout. Vstávám a následuju ho při cestě za pexesem. Ty ryby, který obracíme, pojmenovávám vtipnými jmény a Matýsek se na koberci láme smíchy. Taková ta placatá žlutá ryba z Nema? "Banán" Říkám a on na celej byt zahuláká "Banán, Banán.." prská smíchy a vypadá hrozně vtipně s tím jeho dětským přízvukem.

Nepochopím to. Jak může dospělej chlap opustis svýho malýho syna. Manželku - dobrá, to se stává, že si dva lidé prostě přestanou rozumět, ale aby se vzdal svýho syna, svý vlastní krve, něčeho, co se narodilo díky němu? Šel za svým snem a koníčkem. rybařil a vyhrával různý soutěže, cestoval, odjížděl na strašně dlouhou dobu do zahraničí. Vzalo ho to tak moc, že prostě jednoho dne vše skončilo. Moje teta s Matýskem se museli odstěhovat. On teď bydlí ve velkým baráku sám. Nebo s nějakým svým kamarádem - rybářem? Je mi u p*dele. To, co udělal, mě prostě šíleně naštvalo. Už kvůli malýmu, kterej se na něj občas ptá... smutně na mě volá ať si s ním jdu hrát, že tu táta není. Jak mu to mohl udělat...

Pak se jen bojím o to, jestli do manželství vůbec někdy vstoupit... co když se mi stane něco stejnýho? Proč jsou některý chlapy tak bezcitný. Doufám, že to prokouknu a doufám, že si jednou vyberu správně.
 


Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 9. června 2012 v 19:57 | Reagovat

Muž asi nikdy nebude mít ke svému dítěti stejný cit, jako žena. V nich to dítě neroste, u nich to dítě začne existovat až po narození, zatímco pro ženu existuje už i před tím. Ona ho cítí a tak ví, že je její krev. Muž ne vždy má také tento pocit. Tak to prostě je. Někteří z nás prostě neměli to štěstí, aby měli otce, který o ně stojí. Já toho svého dokonce musela dávat k soudu, protože nejenom, že o mě nemá zájem, ale navíc se rozhodl, že se odřízne úplně - a přestal platit i ty minimální alimenty (800kč měsíčně). A odřízl mě od mé nejmladší sestřičky. Ale tak to prostě v životě chodí. Důležité je, že má mámu. A ostatní lidi, kteří ho milují. Je mladý, malé děti se velmi dobře přizpůsobují - nebude trvat dlouho a přestane se na něj ptát. Vím, o čem mluvím:). Malé děti jsou často houževnatější než kdejaký dospělý. Nemusíš být smutná, vždyť má kolem sebe tolik milujících bytostí - i tebe:). Ne všechny děti mají takovéhle štěstí:(.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama