Most přes navždy - knížka plná krásy

17. června 2012 v 12:59 | K.W. |  Názory
"Je toho tolik, co se spolu můžeme učit! Tolik, co můžeme sdílet!

Hudbu, odvahu a pohodlí, zlost a soucit, fotografování, dávání a přijímání, pomáhání, stárnutí a způsob, jak hrát, jak se přít a vymýšlet si jak připravovat překvapení a jak konejšit, jak se oblékat a jak plakat, jak vidět za iluze, jak si vybavovat jiné životy, minulost a budoucnost, nalézat odpovědi, zkoumat a studovat, shromažďovat informace, sloužit a přispívat, poslouchat, vidět a dotýkat se, potkávat svá další já, vytvářet světy ze snů a pobývat v nich a měnit se tak."...

Knížka, která je od začátku až do konce zaplněná láskou, její hledání a nakonec objevení, zjištění, že je to opravdu to, co potřebujeme, že láska je krásná a přenese tě jak už stojí v názvu přes navždy. Záleží jen na nás, jak se k ní budeme chovat.

"Tím pravým je ten, kdo má zámek, do něhož zapadne náš klíč a klíč, který zapadne do našeho zámku. Když se cítíme dostatečně v bezpečí, abychom otevřeli své zámky, vystoupí naše pravé já a my jsme naprosto upřímně těmi, kým opravdu jsme, můžeme být milováni pro to, kým jsme, a ne proto, co předstíráme, že jsme. Každý odhaluje tu nejlepší část toho druhého. Nezáleží na tom, co se kolem nás děje. S tímto člověkem jsme v bezpečí v našem vlastním ráji. Ten pravý je ten, kdo sdílí naše nejhlubší touhy, náš smysl pro směr. Když jsme 2 balony a náš společný směr je vzhůru, je šance, že jsme našli toho pravého člověka. Ten pravý je ten, kdo uvádí život v život."

Včera jsem jí dočetla a vhrla bych se do ní klidně znovu. Nečekejte přehnaný děj, vlastně ho tam najdete jen málo, ale to, co ze sebe Bach sype za úvahy a krásný popisy své drahé polovičky a jejich lásky, je vážně úžasný.

"Vše, co tě obklopuje, tě také vede a chrání. Když jsme vášnivě posedlí něčím, co milujeme, kouzelná lavina před námi vyhlazuje cestu, přizpůsobuje pravidla, důvody, rozkoly, přenáší nás přes propasti, strachy, pochybnosti..."
...

"Jestli si chceš někoho udržet ve svém životě - NIKDY HO NEPOVAŽUJ ZA SAMOZŘEJMOST."

 


Komentáře

1 edithhola edithhola | E-mail | Web | 17. června 2012 v 21:39 | Reagovat

Tuhle knihu také miluji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama