Červen 2012

Skořicový stimulant

1. června 2012 v 17:17 | K.W. |  O životě
Tumblr_m3x318hwne1rvtsujo1_500_large

Kuchyní pobíhala vůně skořice a já zamyšleně seděla u okna na židli a koukala do ulice. Sklo zastavovalo hlasy lidí a já si jen mohla domýšlet, o čem asi tak mluví. Připadala jsem si jako taková ta babča v důchodu, co už vážně neví do čeho píchnout. Vím, dalo by se dělat stovky věcí a vlastně moje né jen povinnosti by sahaly až do stropu, ale znáte takovej ten pocit, kdy prostě nutně potřebujete vypnout a na nic nemyslet? Jen tupě pozorovat?

Já to nepotřebovala. Jen jsem začala přemýšlet, odkud tu skořici asi cítím. Na nic jsem nepřišla a tak jsem si nalila čaj a vypila skoro půlku hrníčku. Ten čaj byl sladkej. Ale sladkej něčím jiným. Ta skořice plavala v něm. Řeknu vám, nikdy jsem nepila lepší čaj než tenhle - skořicovej. Možná jste na něj zvyklí, ale já ho ještě nikdy nepila. A proto se od toho dne stal mým oblíbeným nápojem.

Prý ta vůně stimuluje mozkovou činnost k vyšší výkonnosti. - hele, vážně se ta všechna písmena v těch slovech zdvojují? :D

Tak to zní skvělě. A docela potřebně :) Co takhle začít místo "neustálého" čtení poznámek ze sešitu prostě jen fetovat skořici? Přímo si jí natlouct do mozku?