Originalita. Radši změňme význam

9. května 2012 v 17:09 | K.W. |  Názory
Tumblr_m28c18cn8x1qmowaco1_500_large

Začíná to na o, končí na a. Slovo, co má znamenat něco jiného, ale samo o sobě je každé jiné víc originálnější než ono samo. Profláklé, každý ho má v hubě, nebo alespoň v mysli a v převratu do přídavného jména ho používá, když se na sebe dívá do zrcadla. Originální.

Jdu ulicí a míjím člověka za člověkem. Podívám se a prohlížím. Snažím se nekomentovat. Kdybych měla na ulici najít cizího originálního člověka, nepotkám ho. Každý se snaží zapadnout. Je to stále dokola. Jeden oběví něco nového, druhý to oběví taky a už je jakási originalita v háji.

Inspirace. Jsem jí posedlá. Zkoumám a vybírám, stále něco hledám a očíhávám. Co má tahle kombinace společná s tamtou a jestli má tamto hezčí střih než tamto a jistě. Dostávám se k oblečení. Všude kolem je něco, co nás táhne k tomu "přivonět", vyzkoušet to, koupit. Jsme inspirovaní na každém rohu. Čumí na nás vyretušované ksichty z reklam, strkají nám pod nos nejrůznější harampádí a předvádí se v nejrůznějších kouscích. To uvidí někdo a tamto zas někdo jiný. Vše je jeden velký kolotoč a to co se nám líbí si na sebe prostě hodíme. To, že to něco má ale u sebe dalších 15675646 lidí ani nevíme. Originalita v háji. No ne?

Co s tím? Jak vlastně umožnit to, aby se tohle slovo stalo tím, jaký má doopravdy význam? Většina věcí má někde kopii. I tvý háro už někdo nosí. Ta barva taky není ničím vyjímečná, ikdyž si připadáš hrozně in. I přes to většina chce být originální. Odpověď na otázku "co s tím?"

Chceš jí vědět? Chceš opravdu vědět, jak být originální?

Stačí jen přestat se zabývat jinými lidmi. V určitým slova smyslu. Nekopíruj něčí styl. Je to prostý. Hádám že se to omílá určitě v každém bravo girl a podobných velice smysluplných časopisech. Ale no ne, je to pravda, která se táhne všude a stejně jako by nynější život byl jen o očumování druhých, kritizování, hodnocení a kopírování.

Hold jsme všichni líní jak můj brácha, sedící u wowka a nic s tím nenaděláme. Ale i přesto se najde pár lidí, co zapojí mozek a to něco originálního vymyslí. Znám 2 lidi.

Kolik jich spočítáte vy?
 


Komentáře

1 Writergirl Writergirl | Web | 9. května 2012 v 17:27 | Reagovat

[Smazaný komentář] To je kráva už zase!!! :DDD

Hele pěknej článek a blog ;))

2 Ter Ter | Web | 9. května 2012 v 17:31 | Reagovat

Podle mě je každý člověk svým způsobem originální a má něco co ten druhý ne.
Když jde o styl, kopíruje se v poslední době snad už úplně všechno.. někdo má červený vlasy- všichni musí mít červený vlasy, někdo má americký kalhoty- všichni milujou ameriku..
a tak no, asi nejde o to, že budeš mít tričko který má dalších 1000lidí, ale že v tom tričku budeš vypadat jinak,osobitě vezmeš si k němu něco co by ostatní nenapadlo... tohle se v dnešní době může nazývat originalitou.
A moc originálních lidí teda neznám :D, i když jak říkám.. všichni svým způsobem jsou. Originalita je něco mezi vyčníváním z davu a snaha se do něho zapadnout i přes to jací jsme.
Jinak máš na to dobrý názor)

3 Liz Dream Liz Dream | E-mail | Web | 9. května 2012 v 19:27 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím!! Já znám asi taky dva lidi. Jsou to moje kamarádky ze třídy a vůbec nehledí na to, co si o nich ostatní myslí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama