Dobrý den, co si dáte?

6. dubna 2012 v 20:20 | K.W. |  Mým Srdcem

Jojo, brigády se mi ukázaly v celé své kráse v jedné lajně a já si šáhla po jedný. Po tý, co mi vydělá nejvíc peněz, po tý, která by mě mohla trochu bavit. Holka bez praxe, z fr. gymplu, 17 let. Možnost číšnice jsem dostala díky tomu, že je mamka hlaví číšnice v jedné restauraci. Protekce. A to už pak jde samo. Musím ale říct, že jsem ten flek vyfoukla nějakýmu klukovi, co se vyučuje kuchař/číšník... prý se zdál nespolehlivej, ale budu já? ta spolehlivá?

Spolehlivost není to, co by mě trápilo. Spíš, jestli zvládnu obsloužit lidi bez umazaného oblečení, nevhodných slov, apodobně. "29. dubna už jsme tě zapsali a ráno budeš na celou restauraci sama" oznámila mi máti při příchodu domů. Paráda, no ne? Dokonce za to vše budu zodpovídat a jsem totálně bez zkušeností. A to radši nemluvím o tom, že budu i za barem...

Většina lidí mě povzbuzuje, že tam díky mě začne chodit ještě víc lidí. Já si až tak moc nefandim, ikdyž mají možná pravdu. Třeba se stanu městskou atrakcí? Lidi mi budou dávat peníze a říkat "ukaž nám jak si neskutečně nemožná"...a budou se lámat smíchy. Možná to až tak vážný nebude a já bych se měla jen uklidnit a nahodit úsměv.

Úsměv. To je to, čeho budu mít asi po prázdninách plný zuby! Už vidím, jak se všechno budu pokoušet maskovat úsměvem a vlastně (servírky by se měly usmívat). Au, už teď mě bolí koutky při tý představě... kolika lidem denně se budu muset usmívat do obličeje.

Co si o tom myslíte, mám na to? :D Nebo, nemohli byste mě obohatit o nějaké vaše zkušenosti? No ták, číšníci, nenechte mě ve štychu! ;)

A k budoucím návštěvníkům hotelu Jupiter, připravte si peníze na pořádná dýška! ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama