Andělé a démoni

11. dubna 2012 v 20:22 | K.W. |  Filmy
Něco staršího. Rok 2009.

Tumblr_l1k633lpvq1qbrzu5o1_500_large

Vatikán, šifry, kostely, ilumináti, katolická církev, Tom Hanks,... tak bych tento film shrnula. Půjčila jsem si knížku a táta na mě, že prý už má dlouho stáhlej film, ať se na něj mrknu. Hned jsem se na to podívala, ikdyž možná byla chyba pustit si film dřív, než si přečtu knížku. Moc na ní teď nemám chuť.

Robert Langdon postupně odkrývá tajné spiknutí iluminátů. Celý film vlastně stojí na základě rivality mezi vědou a vírou. To je otázka. Dá se věda spojit s křesťanstvím? Zápletka - smrt Papeže, byrokratický chaos ve Vatikánu a krádež antihmoty z CERNu. Ta antihmota má o půlnoci zničit Vatikán a tak i církev. Langdon dobře ví, že za tím stojí ilumináti. Snaží se tomu zabránit.

Podle mě by se dal film víc rozebrat. Čekala jsem od toho víc. Myslím, že se dokola opakuje pořád to samý a o iluminátech se až tak moc nedozvíte. Zkrátka na takovýhle chytrý a obrovský téma by se toho dalo vymyslet spousta zajímavějšího. Knížku ale nezahodím. Její kritika je víc než dobrá a troufám si říct, že toho v knize bude daleko víc. Jo, tak už to bývá.

Tahle "nicmoc" recenze je za účelem odreagování se, napsat něco na blog. Kvůli škole nevím co dělat dřív a všeho už mám plný zuby. K tomu mi asi padne brigáda, budoucí povolání číšnice, protože se šéfová zbláznila a restaurace je vzhůru nohama. Je to všehcno nanic. Tak moc toužím po víkendu.
 


Komentáře

1 Katrin Katrin | 11. dubna 2012 v 21:06 | Reagovat

Ta knížka vážně stojí za to! :)

2 Elis Elis | Web | 12. dubna 2012 v 19:50 | Reagovat

podľa mňa bol film celkom dobrý, ale kniha je úžasná!! nemá chybu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama