Jsi krásná, řekni té unavené tváři od rýmy

31. března 2012 v 19:40 | K.W. |  Mým Srdcem

"Ona? Ne, s ní nechodím, na to jí mám až moc rád."

Když se nad touhle větou zamyslíte, oběvíte v ní něco víc pravdivého, než se zezačátku zdá. Co se týče mě, mám v tý větě schovaný celý můj příběh, můj život... Není z mý pusy. Řekl jí jeden herec ve francouzském filmu "Nos 18 ans".

Miloval jí a trávil s ní opravdu každou chvíli. Ale věděl, že "chozením" by vše skazil.

Jak už jsem řekla, tou větou se proplítá můj život. Akorát možná v trochu jiném principu.

K. Už dlouho jsem o tobě nic nenapsala, naznačil si. Bylo to složitý, ty víš. Známe se šíleně dlouhou dobu a víme toho o sobě víc než dost. Řekla jsem ti vše, povyprávěla celý můj život a ty si mi naopak dal to, co nejvíc potřebuju. Lásku, zájem a otevřené a upřímné srdce. Netvoříme spolu pár, i když bysme to tak chtěli. Neříkáme si "miluji tě", ikdyž to máme na jazyku. Dalo by se to říct tak, že čekáme na lepší chvíli, kdy to dát na jevo. Žijeme pro to, abysme spolu jednou mohli žít. To "jednou" bude brzo. Slibuji.

Právě teď se očima topíš v maturitních otázkách a snad si poslechl má slova "nauč se to... alepsoň kvůli mě". Zkontroluji tě. Řekneš mi pravdu a já vím, že jestli se na to učení vybodneš, maturu nejspíš nezvládneš. Víme to oba. A co pak? Vše bude náročnější.

Řekl si, že jestli to nedáš, vše se ti zhroutí. Vím, jak to máš s rodinou a vím, jak to máš s bydlením. Třetí, tu nejdůležítější věc, kterou vím, je ta, že se ti svět nemůže zhroutit, dokud budu já naživu. Takže ať už si tlučeš do hlavy jakoukoliv maturitní otázku, nezapomeň odpověď na tuhle "Jaký člověk Tě nikdy nenechá ve štychu?"
...
"Being ill together"... vážně se chceš ode mě nakazit? Vem z kuchyně ten vařící čaj co si mamka furt tak vychvaluje, pojď za mnou do pokoje a zavři dvěře. Hrníček polož na stůl a přijď ke mně. Pošeptej do ucha tý šeredný holce od rýmy, jak je krásná a zalehni k ní pod peřinu.

Odhrnuješ mi pramínek vlasů za ucho, utírám si kapesníkem nos a spokojeně ti usínám na hrudníku. Ty moc dobře víš, že k sobě patříme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama