Frankofonie

16. března 2012 v 20:33 | K.W. |  O životě
Něco vám povím. Udělat si den "bez přemýšlení" je vážně účinný. Ono těch 18 stupňů taky dělá svý, ale snažit se na chvíli na nic nemyslet je dobrý rozhodnutí.


Ráno si vyjet do školy až na druhou hodinu, stihnout se nasnídat, upravit vlasy, vyčistit díru od roztahováku a vklidu si dojít na nádro, je pro mě přeci jen nevídaný start dne. Přijít na fráninu, dvě hodiny kreslit něco o Senegalu (protože na gymplu my, jako francouzská sekce, slavíme dny frankofonie - což je spojení zemí, ve kterých se mluví francouzsky) a vymýšlet, jak si vyzdobit třídu podle téhle země. Napadlo mě jednu zeď využít k černobílým fotografiím a udělat něco jako výstavu. Na fotkách by byly černé děti, pouště, lidi s roztaženou kuží na obličeji... apodobně. Nápad se uchytil, tak dám přes víkend něco do kupy.

Dopoledne jsme se loučili s třídní, která jde na mateřskou. Fakt jsem to neobrečela. A říkám vám, kdyby se mi na tváři oběvili slzy, pak to budou slzy štěstí. Po škole jsme se s kámoškou šly podívat na francouzské divadlo (taky kvůli těm dní frankofonie), do Tábora totiž přijeli lidi z Brna, co umí francouzsky a hrají divadlo. Sál byl plný francouzských učitelů, takže jsme si zas něco poslechly a divadlo bylo taky vcelku povedený. Navíc, občerstvení zdarma nám vždycky zlepší náladu. Heheh. :D A tentokrát se náš gympl v pohoštění celkem vytáhl. ;)

Večer jsem jela domů a po přečtení časopisu z DM, který mi dnes přišel, jsem měla sto chutí jít běhat! Ty články "zhubněte, přichází jaro" už jsou zase v plném proudu. Půjdu až zítra.

Teď už jen popíjím kafe a nikam se nechystám. To až zítra ;) Dnes chci jen dokončit svůj "relax den" a dále si čistit myšlenky T. Millsem, tím vedle mě <3 a vybíráním fotek na výstavu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama